menüler
HAVA DURUMU

KRiTiK DÖNEMEÇ!

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
14 Kasım 2015, Cumartesi
LİGDE üçte birlik periyot geride kaldı. Şimdi asıl finallerin başlama zamanı yaklaşıyor.

Kayseri şehri şuana kadar hem Kayseripor’dan hem de Erciyesspor’dan umduğunu bulamadı. Geride kalan 11 haftalık periyot gösterdi ki kalan dönemde de fazla umutlu olmak zor olacak gibi görünüyor.

İÇERDE KAZANAMADI!

Kayserispor, son üç maçta fena sonuçlar almadı. Eskişehir ve Antalya gibi iki deplasmandan puanlarla dönmek, içerde Rize karşısında alınan puan da değerli. Ama asıl bundan sonrası önemli. Kalan altı maçın dördü içerde ikisi dışarda. İçerde şuana kadar takım kazanamadı. Bırakın kazanmayı 5 maçta; 2 beraberlik ve 3 yenilgi alındı. Asıl sorun ise 5 maçta tek gol atılması. İlk Konya maçında gol attıktan sonra takım Kadir Has’ta gol sevinci dahi yaşayamadı. Takımın ikinci yarı öncesi umutlu olması, rahat olması için kalan altı maçta alınacak puanlar çok değerli. Hem rakipler güçlü hem de içerde kazanamama gol atamama sendromu büyük handikap. Bir takımın hedeflerine ulaşmasında iç saha sonuçları çok önemlidir. Geçen sezon takım şampiyon olduysa bu Kadir Has’taki tablonun eseriydi. Şimdi ise tersi bir görüntü hakim. Deplasmanda olduğunda rakiplerin verdiği açıklar, açık oyun takımın sonuca gitmesinde etkili oluyor. Ama kapanan, hedefi önce yememek olan takımlara karşı sıkıntı büyük. Rakibin kilidini açacak, iştahlı, istekli, baskılı futbol olmayınca Kadir Has kabusa dönüşüyor. Kasımpaşa maçıyla birlikte zor seri başlayacak. Bursa, Beşiktaş, Akhisar, Sivas ve Galatasaray ise sıradaki rakipler.

Önce gol sorunu sonra içerdeki kazanamama baskısı bu maçlarda terse çevrilmeli aksi halde ikinci yarı tam bir işkenceye, kabusa döner.

HAVAYA GİRİRİNCE TOKADI YEDİ!

Erciyes, Giresun ve Denizli’yi mağlup edince hava bir anda değişmişti. Ama Balıkesir yenilgisi gerçek havayı yeniden solumalarını sağladı. Erciyes’in Kayserispor’a oranla işi daha zor. Tek teselli Balıkesir maçı hariç son maçlardaki görüntü fena değil ama asla yeterli de değil. Yeni Malatya, Şanlıurfa gibi ligdeki direk rakiplerle üst üste dışarıda oynamak kolay olmayacak. Bu takımın daha çok katetmesi gereken yol, alması gereken çok ders var. Ama bulunan yer ders kaldıracak durumda değil. Malatya ve Urfa’dan alınacak sonuçlar takımın umutlarını arttıracak ya da dibe vurduracak cinsten. O yüzden bu kulübün geleceğini, yarınlarını düşünerek herkesin sahada mücadele etmesi, efor sarfetmesi şart.

Takımda önemli isimler var. Artık bunların sahaya da kalitelerini yansımaları gerekiyor. İlhan, Barış tek başlarına bu ligde maç kazandıracak isimler. 11 hafta geride kaldı ama hala otalarda yoklar. Zerre kadar faydaları olmadı. Geçmiş kariyerlerine ihanet edercesine herkesi hüsrana uğratıyorlar. Büyük oyuncu, yıldız oyuncu, kalite bu tip maçlarda ortaya çıkar. İlhan’ın ve Barış’ın bu camiaya borçları var en azından geçmiş kariyerlerine borçları var. Bu takımda bulunan herkes kulübün yarınlarını düşünerek önce Malatya’da sonra Urfa’da ter dökerse o zaman umutlar artar. Aksi halde bu sefer yeni bir mucizede takımı kurtaramaz. Erken ama iki maçın önemi kulübün geleceği için çok önemli.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır