menüler
HAVA DURUMU

İKİ FİNAL MAÇI!

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
22 Ekim 2015, Perşembe
HAFTALARDIR puana hasret kalan Kayserispor ve Erciyesspor için bu haftaki karşılaşmalar dönüm noktası.

Bazı maçlar vardır iyi oyundan, kötü oyundan, iyi mücadeleden, kötü mücadeleen ziyade kazanmak önemlidir.

Cuma ve cumartesi günü en önemlisi kazanmaktır. 

FİNAL KARŞILAŞMASI!

Kayserispor için yarınki Eskişehir sınavı finalden de öte olacak. Rakip de bizim gibi haftalardır kazanamıyor, beş haftadır kaybediyor. Kayserispor’un son beş maçtaki sorunu ürektkenlik. Gol atamıyor, pozisyona zor giriliyor, girilen bir-iki pozisyondan ise sonuç alınamıyor. Durum böyle olunca da ne gol ne de puan var. Ayrıca gereksiz yapılan basit ve kişisel hatalar takımın yenilmesine sebep oluyor. Diğer sorun içerde bitmek bilmeyen sorunlar. Turgut Doğan Şahin, İbrahim Dağaşan derken her ne kadar dışa vurulmazsa da Marko Simic ve Biseswar ile yaşanan problemler. Bir takım için en tehlikelisi içerde yaşanan ve zamanında çözüm üretilemeyen sorunlardır. Kayserispor’un oyun kurgusunda, sisteminde, oyunucu tercihlerinde problem var. Çok forvetle sahaya çıkmak çok gol atacaksınız çok hücum edeceksiniz ya da çok savumacıyla sahaya çıktığınızda gol yemeyeceksiniz diye bir kural yok.

Dengeli ve bilinçli bir takım sahaya çıkarılması lazım. Ömer Bayram geride kalan haftalarda takımın hücumdaki en etkili isimlerinden biri. Toplu ve topsuz en büyük silahlardan biri. Sol bekte oynaması takıma ve kendisine zarar veriyor. Biseswar, Vanderley, Oğulcan, Yakubu sırasıyla geride gelenler. Biseswar kanada geçtiğinde etkili olduğunu gösterdi. Bu oyuncunun sürekli yeriyle oynamak aynı Ömer de olduğu gibi takıma zarar veriyor. Vanderley gibi ikili mücadelede diri ve topu tutan bir ismi kulübeye çekmek de doğru değil. Teknik heyetin, sistemde artık karar vermesi gerekir. 4-3-3 bu takımın oynayacağı oyun değil. çünkü birçko oyuncu inişli-çıkışlı oynayınca sorun çok oluyor. 4-2-3-1 şuanda eldeki malzemeyle en iyisi. Böylelikle kanatlarda görev yapan oyunculardan ve forvet arkasında görev yapandan daha çok hucama destek vermeleri sağlanmış olur. Ama burada önemli olan tercih Sow’un yanında görev yapacak ikinci önlibero. İdeali İbrahim Dağaşan ama o da yok.

Mijailovic çok savumada kalıyor, Furkan çok ilerde kalıyor. Bu ikisi de İbrahim’in verdiği katkıyı veremez. Bu sorunun çözülmesi ve kaptanın takıma kazandırılması lazım.

ERCİYES’TE DURUM DAHA VAHİM!

Erciyesspor’un içinde bulunduğu durum Kayserispor’a oranla daha karışık. Hocanın oyunluarı tanıması, sistemi oturtması epey zaman alacak gibi görünüyor. Ayrıca alternatifsizlik, kulübede bekleyelerin yetersizliği, tecrübelilerin gerekli katkıyı sunamaması ilerisi içinde tehlikenin süreceği anlamına geliyor.

Göztepe’de mücadele iyi ama sonuç yine kötü. Maalesef iyi mücadele demek puan alacağınız anlamına gelmiyor, iyi oyun da gerekiyor. Sonuca gitmek, gol atmak lazım. Skoru çevirmek puana yetiyor. Giresun sınavında olmazsa olmaz galibiyet olacak. Geride kalan haftalardaki görüntü umutları azaltsa da artık bir yerde herkesin onurunu, bütün benliğini yüreğini ortaya koyması gerekiyor. Her iki takım oyuncuları içinde o gün geldi. Yarın sarı-kırmızılılar’ın, cumartesi ise mavi-siyahlılar’ı sahaya yüreklerini koyup kazanmaları gerekiyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır