menüler
HAVA DURUMU

ERiMEYE DEVAM!

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
14 Nisan 2016, Perşembe
ERCİYESSPOR, kümede kalma yolunda dün ağır bir kayıp daha yaşadı. Dün Kadir Has’ta pes eden, sonucu kabullenen görüntü, ruhsuzluk en büyük sıkıntıydı.

OĞUZHAN’IN HEDİYESİ

Sait Karafırtınalar’ın kumarı dün yine başına iş almasına neden oldu. Adilovic ve Üstün iki forvet kulübede, Erçağ’dan devşirme forvet oluşturdu. Diğer yanlışı ise bunun zaten faturasını yediği golle ödedi; kaleci Oğuzhan. Oğuzan Bahadır, atık kaleciliği unutmuş, benden geçti bu iş diyor, ikinci hareketi yapana kadar sabah oluyor. Gereksiz yere kalesini terketmesi, güven vermeyen duruşuyla bu forma Yusuf’un diyor ama Sait hoca inat ediyor.

Dünde bu inadı başına iş almasına sebep odu. Azuka’nın şutunda topu Umut’un önüne çelince takım golü yedi. Zaten üç dakika önce de önde olmanın faturasını ödeyecekti ki topu kornere çeldi. İkinci yarıda da yediği frikik golüyle takımın ipini çekti.

Erciyesspor golü yiyene kadar işin ciddiyetinin farkına varamamıştı. Golden sonra
önde bastı, döne topları aldı, kenar ortalarla, göbekten şutlarla gol aradı.

Ama Sait Karafırtınalar, o taplara kafa vuracak, son vuruşu yapacak Adilovic’i yanında bekletmeyi tercih etti.

TAKIM PES ETMİŞ

İkinci yarıda takım dirençgösterir, sonucu değiştirmek için çaba gösterir diye beklerken tam tersi oldu. Beyefendilerin hepsi soyunma odasında sonucu kabullenerek çıktılar.

Pozisyon bulmakta zorlanan, rakibine kolay pozisyon veren, ikili mücadelelerde yerde kalan, her ne hikmetse ateşin içindeki Erciyessopr’du. Puan tablosuna bakmayan biri dünki maçı izlese ateşin içindeki takım Yeni Malatya, iddiası olmayan Erciyesspor derdi. Zaten üzücü olanda buydu.

En büyük tehlike dün kendini Kadir Has’ta gösterdi. Sonucu kabulelenen, direnç göstermeyen, lige havlu atılmış havası.

Çok önemli bir fırsat daha kaçtı. Pazar günü son koz oynanacak. Bu görüntü değişmezse sonuç hüsran olur.

Futbolda kazanmak kadar kaybetmek de vardır. Ama ruhsuzluğa yer yoktur...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır