menüler
HAVA DURUMU

EKSİKLER HALA BİTMEDİ!

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
21 Ocak 2015, Çarşamba
Sezonun ikinci yarısı daha zor ve çekişmeli geçecek. Her takım kadrosunu güçlendirip eksiklerini gideriyor.

Erciyesspor, bütün çabalara, emeklere rağmen ilk yarıyı hayal kırıklığı ile kapattı. Hikmet Karaman ile geçen sezon mucizevi şekilde ligde kalan mavi-siyahlılar, maalesef sezon başında attıkları yanlış adımların kurbanı oldular.

Hikmet Karaman ile transfer konusunda uzlaşma olmamıştı. Fakat Karaman ayrıldıktan sonra neredeyse Karaman'ın isteklerine, hedeflerine uygun bir takım kuruldu.
Önce Bülent Korkmaz ardından Uğur Tütüneker hamleleri ise yanlışı düzeltmek adına atılan adımlar oldular.

Düşünün Bmw, Mercedes, Ferrari gibi araç alıyorsunuz ama onu kullanacak kişi hayatında traktörden başka araç kullanmamış adam olacak.

Yani kurulan kadro ile getirilen iki teknik adam bunu iyi örnekliyor.
Şimdi ara dönem geldi ve yönetim, dört bir koldan yeni oyuncu arıyor.
Bu takım sadece bir Yasin'in bir Diakhate'nin yerini dolduramadı.

O kadar kişi alındı ama bu isimlerin yeri dolduramaması ben iyi biliyorum, bu işten iyi anlıyorum diyenlerin aslında bu işten pek anlamadıklarının en iyi göstergesi.

Maalesef Erciyes'te hala profesyonelleşme, kurumsallaşma adına gerekli hamleler atılmış değil. Bu önemli bir sorun ve bu sorun sürdüğü müddetçe bu tür problemler ortaya çıkmaya devam edecek.
Mehmet Özdilek'e takım emanet edildi. Öncelik eksikleri gidermek. Bu takımın en büyük hastalıklarının başında bireysel hatalar, takım savunmasının iyi yapılamaması geliyordu. 

Ayrıca hücumda çoğalamama, topu ilerde tutamama, kanatlarda eksikler vardı.
Şimdi bunları gidermenin yolu aranıyor. Yerli oyuncu bulmak zor. İyi oyuncuyu kimse bırakmak istemiyor oynamayan oyuncu, sorunlu oyuncudan da yarar gelmez. O yüzden öncelik yedek oturan boş, işe yaramayan yabancıları gönderip yerlerine yenilerini almak.

Mangana, İbricic ve olası Vlmenickx gidecek ki bence doğru ve yerinde bir karar. 
Diakhate, Drenthe ve Orhan Gülle isabetli transferler. Özelliklede Drenthe ve Diakhate normal oyunlarını serglilerlese takıma güç katacaklar. Orhan da iyi bir alternatif olur.
Ama bunlar yeterli değil. Bir yabancı ve bir yerli daha alınmalı. Kanatlarda görev yapacak, topu ilerde tutacak, takımı atağa çıkaracak, adam eksiltecek, sorumluluk alacak kanat oyuncuları lazım. Ayrıca beke de takviye yapılmalı.

O zaman bu takımın eksikleri gider. Yönetim artık alıştı her sene başı farklı, devre arası farklı bir kadro kurmaya. Umarım bu son kadro kurma olur. Yoksa bu kadar harcamaya kulüp dayanmaz ama Ziya Eren de artık dayanamaz. İş bu noktaya doğru ilerliyor...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır