menüler
HAVA DURUMU

EKSİK VAR MI?

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
29 Ağustos 2018, Çarşamba
Kayserispor, sezona Antalya galibiyetiyle başlasa da son iki maçta önce Bursa ardından Malatya ile golsüz berabere kaldı. 
 
Kağıt üzerinde bakıldığında pozisyona rahat girmesi gereken, sürekli üretmesi gereken bir taktım olarak görünüyor Kayserispor.
 
Umut Bulut, Gyan, Kravets, Chery, Deniz, Bilal, Varela, Mensah gibi skora katkıda bulunacak isimler var.Fakat kadro kurulurken kadro mühendisliği çok önemli.
 
Sezon başında görülen eksikler son iki maçta net şekilde ortaya çıktı. 
 
Antalya maçında da benzer eksikler vardı ama kazanınca fazla gündeme gelmedi.
 
Kayserispor’un şuanda en büyük eksikliği topu rakip sahaya taşıyacak, topu orada tutacak, dikine gidecek oyuncu eksikliği.
 
Bilal’ın Bursa’da yedek olması neredeyse pozisyona girmeden maçı tamamlattırdı takıma. Malatya maçında sahada olması bunu bir nebze giderdi.
 
Fakat kanatta dikine gidecek, adam eksiltecek, rakip cezasahasına yönelecek, çizgiye inecek oyuncu eksikliği önümüzdeki maçlarda da sorun çıkartmaya devam edecek.
 
Yani bir Mendes’in boşluğu doldurulmadı.
 
Diğer ana sorun ilerde oynayan oyuncuların takım savunmasına katkıda bulunamaması. Hepsinin topu bekleyerek, adam kovalamayarak, top bana gelsin oynayım düşüncesi. Fiziki olarak da ne Varnela ne Deniz ne de Chery adam kovalayacak, savunma yapacak oyuncu özelliklerine sahip değiller.
 
Bilal bu konuda yüzde elli yüzde elli konumunda.
 
Günümüz futbolunda bir oyuncunun dahi takım savunmasına yardımcı olmaması kabul edilemiyor, takımın sorunlar yaşamasına sebep oluyor ki Kayserispor’da birkaç oyuncu olunca sorun net görülüyor.
 
Yapılan transferler önemli, herkesin kadrosunda görmek isteyeceği isimler ama takım olmak daha da önemli. Bilal’ı almışken, Varela ve Deniz varken bunları tamamlayacak yeni bir Mendes ya da iki Mendes almak daha mantıklı olurdu.
 
Transfer döneminin bitmesine az süre kaldı. Yönetim bu konuda ne yapar bilinmez ama elini çabuk tutup en az bir, alabiliyorsa iki tane yeni Mendes özeliklerine sahip oyuncu alması gerekiyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır