menüler
HAVA DURUMU

CANINIZ SAĞOLSUN

Celal KÖSEDAĞ
Celal KÖSEDAĞ
15 Nisan 2019, Pazartesi
İstikbal Mobilya Kayserispor, Avrupa için umutlarını yükseltmek için çıktığı maçta Ankaragücü’ne mağlup olup önemli fırsatı kaçırdı.
 
Bu takım haftalardır futboluyla, mücadelesiyle, aldığı sonuçlarla şehrin yüzünü güldürdü.
 
Dipten adeta zirveye çıktılar. Ligde kalalım yeter başka bir şey istemeyiz denilen günlerden ya Avrupa olsa fena olmaz dedirten günlere getirdiler bizleri. Hayalleri, umutları karadan beyaza çevirdiler. Onlar umut verdiler, hayaller kurdurdular.
 
Birçok maça olduğu gibi dün ki Ankaragücü sınavını da 11 kişi sahada iki tane sakatlıktan yeni çıkmış yarımşar adamdan on iki adamla çıktılar. Sakıb, Mensah, Gyan derken iki bek dün yoktu Tiago ve Atila. Bu iki beksizlik bütün dengeleri alt üst etti.
 
Pozisyona girmekte zorlandık, zaman zaman pozisyon vermekte ise cömert davrandık. Takım daha önceki maçlarda olduğu gibi ritmini yakalayamadı, tempo yapamadı, ön alanda baskı ve çoğalmayı, geriye dönüşleri tam yapamadı.
 
Sahaya çıkan savunma kurgusunda ki dörtlünün dördü de stoper. İki stoperi devşirme bek yaptı Hikmet Karaman. Keyiften değil mecburiyetten.
 
Hikmet Karaman’ın özellikle savunmadaki eksiklerden dolayı eli kolu bağlandı.
 
Bazı isimlerinde yorgunlukları, vasatı aşmayan performansları dün takımı olumsuz etkiledi.
 
Ankaragücü bulunduğu konum itibariyle daha çok puana ihtiyacı olan taraftı. Kadro alternatifleri, müdahale güçleri fazlaydı. Daha iyi organize oldular, daha çok takım görüntüsü verdiler, bireysel değil takım olarak hareket edip sonuca gitmeye çalıştılar.
 
Deniz’in direkten dönen frikiği, Pazdan’ın eline çarpan topu hakemin es geçmesi adeta kötü sonun işaretiydi. Lung-Levent-Kana Biyik üçlüsünün ortak hatası sonucunda Boyd araya girip takımını öne geçirdi. Özellikle Lung ve Levent golde baş suçlulardı. Uzatmalardaki gol ise tamamen pes edişin, sonucu kabullenişin ürünüydü. Canınız sağolsun. haftalar önce bu tabloyu kabul eder misiniz deselerdi herkes evet derdi. Ama siz hayalleri büyüttürdünüz, farklı rüyalar kurulmasına sebep oldunuz. Ateş hattından 9 puan uzaktayız. Gerçek ve ana hedef zaten ligde kalmak değil mi? O zaman kalan altı maçta gerekeni yapın sonrası Allah kerim!..

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır