menüler
HAVA DURUMU

REİS , GÜL İLE NE GÖRÜŞTÜ?

Ali  TAŞTAN
Ali TAŞTAN
11 Şubat 2016, Perşembe
Bülent Arınç'ın CNN'deki açıklamaları, biranda Türk siyasetinde yeni gelişmeler mi yaşanacak? düşüncelerini doğurmuştu. 

Arkasından Arınç'ı destekleyen eski Bakanlar ve Ak Parti eski Genel Başkan Yardımcılarıda çıkınca bu iddia iyiden iyiye konuşulmaya başlandı. 

Bir zamanlar Ak Parti'nin önde gelen isimleri iken, şimdilerde muhalif olarak gösterilen Bülent Arınç, Suat Kılıç, Nihat Ergün, Sadullah Ergin gibi isimlerin yeni bir siyasi oluşum başlatacakları iddia ediliyordu. 

Bu oluşumunda başında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olacağı tahmin ediliyordu. 


Ancak tüm bu iddiaların geçtiğimiz gün , 11 ve 12. Cumhurbaşkanlarının 3 saat süren görüşmeleriyle son bulduğunu düşünüyorum. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Beştepe Külliyesindeki konutunda özel bir görüşme yapmış. 

Görüşmede muhtemelen Bülent Arınç ve Ak Parti'li eski Bakanların çıkışları konuşulmuştur. 

Bu muhalif isimlerin başlarında, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmadan herhangi bir oluşum gerçekleştiremeyeceklerini düşünüyorum. 

Eğer Abdullah Gül'ün yeni oluşum gibi bir düşüncesi olsaydı, kesinlikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşmeye gitmezdi. 

Zaten şuanki konjoktürde yeni bir parti ihtiyacı gözükmüyor. Ak Parti'deki muhalif kanat böyle bir girişimde bulunsa dahi başarılı olmaları çok zor gözüküyor. 

Böyle bir durumda bence % 1'i bile bulmaları çok zor. Gül'de bu durumları gördüğü için, Bülent Arınç ve eski Bakanları destekleyici hiçbir açıklama yapmadı. 

Türkiye'de paralel yapı ve belli bir cenah, neredeyse hergün Abdullah Gül'den bişey çıkarmı acaba? diye bekliyor. Ama nafile bu işten onlara ekmek çıkmaz. Bence boşuna heveslenmesinler.
Bu işler bir süre daha konuşulur ve biter. 

Memleketin bu kadar önemli meseleleri varken , bu işlerle kafalı meşgul etmek , kimseye bir fayda sağlamaz. 

Şimdi Suriye meselesine, PKK meselesine odaklanmak gerektiğini düşünüyorum. 

Zaten CHP , gündemi TBMM'deki Atatürk portresi meselesiyle yeterince meşgul ediyor. Ardından Arınç ve tayfasıda eski defterleri ortaya dökerek kendilerini gündemde tutmaya çalışıyorlar. 

Artık Türkiye'nin siyasi raf ömrünü tamamlayanlarla kaybedecek zamanı kalmadı. 
Çünkü daha yapacak çok iş var... 
Bugünlük bu kadar, hayırla kalın... 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır