menüler
HAVA DURUMU

ONLAR KONUŞUR!

Ali  TAŞTAN
Ali TAŞTAN
07 Mayıs 2015, Perşembe
Türkiye'de siyaset bu dönem, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar, bir cepheleşmeye dönüştü.

7 Haziran yaklaşırken, bu cepheleşme daha da ateşleneceğe benziyor. Düşünebiliyor musunuz, cephenin bir tarafında, CHP, BDP, MHP, PARALEL YAPI, SP&BBP, DOĞAN MEDYA'sı bulunuyor. Diğer tarafta ise, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bulunuyor.

Peki ne oldu da Türkiye'nin siyasi haritası bu duruma geldi.
Herşey Tayyip Erdoğan'ın DAVOS'ta küresel güçlere karşı, "ONE MINUTE" çıkışıyla başladı. 

O tarih küresel güçlerin ve Türkiye'deki taşeronlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı savaşın ilanıydı.

O günden bugüne kadar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek için, açıktan ve gizli olmak üzere birçok operasyonlar yaptılar. Ama bu yapılanlara Millet Erdoğan'ın arkasında durarak dur dedi.

Şimdi bu güçler, Erdoğan'ı durdurmak için, 7 Haziran seçimlerini son fırsat olarak görüyorlar.

Bu güçler, seçimler öncesi muhtemelen 27 Mayıs'ta bir operasyon daha düzenlemeyi planlamışlar. Bu operasyon muhtemelen Hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılacaktır.

Şimdilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Hükümete karşı kirli ittifak içerisinde olanlar, topyekün saldırmaya başladılar.

Neymiş efendim. Cumhurbaşkanı Erdoğan neden açılış yapıyormuş, 
Yok efendim, neden meydanlara iniyormuş, 
Yok efendim neden Başkanlık sistemi için milletten oy istiyormuş.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan bulunduğu makama halkın oyları ile seçilerek geldi. Seçilmeden öncede milletten oy isterken, tarafsız bir Cumhurbaşkanı olmayacağını belirterek oy istedi. Millette Erdoğan'ın bu vaatleri doğrultusunda oy vererek, kendisini Cumhurbaşkanı seçti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan meydanlarda millette, şimdiye kadar yaptığı icraatları anlatıyor ve Başkanlık için, destek istiyor. Bunu yaparken de herhangi bir Parti ismi talep etmiyor. Ancak tabi ki seçmen anlayacağını anlıyor. 

Türkiye 7 Haziran'dan sonra sistem değişmezse, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 yıl sonra tekrar, Cumhurbaşknalığına aday olacak ve Millet'ten oy isteyecek. 

Peki Erdoğan Millet'ten yeniden bir beş yıl daha yetki isterken, ne diyecek. 
Ey Milletim ben, beş yıl Cumhurbaşkanlığı görevinde bulundum. Bulunduğum görev süresinde ülkeme şu hizmetleri yaptım. Dolayısıyla sizlerden bu hizmetlerimin karşılığında yine bir beş yıl daha istiyorum demeyecek mi? 

Yada şunu mu yapması gerekiyordu, sadece Hükümetin çıkardığı yasalardan, hoşuna gidenleri onaylayıp, hoşuna gitmeyenleri ise, geri göndererek, koltuğunda oturması, belli bir kesim için yeterlimiydi? yoksa.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışma sistemine karşı çıkanlar, hala bunları görmezden gelerek, eski sistemin devam ettiğini zannediyorlar herhalde. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir yılda 21 İl'de ziyaretler gerçekleştirip, Millet'le meydanlarda kucaklamış. Bu kucaklaşma bundan sonrada devam ediyor. Hiç kimsenin bundan rahatsız olma hakkı yoktur. 

Erdoğan sonrası, o makama geleceklerde aynısını yapacaktır. Aksi halde Milletten oy istemeye yüzleri olmaz diye düşünüyorum, bilmiyorum yanılıyor muyum? Hayırla kalmanız temennisi ile, bugünlük benden bu kadar...

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır