menüler
HAVA DURUMU

BAŞKAN'IN VEDASI

Ali  TAŞTAN
Ali TAŞTAN
11 Şubat 2015, Çarşamba
Bundan tam 21 yıl önce Melikgazi Belediye Başkanı seçilerek siyasete ilk adımını atan, Mehmet Özhaseki olağanüstü performans göstererek bugünlere geldi.

Başkan Özhaseki'nin böyle bir performans göstereceğini, o dönemlerde kimse tahmin bile edemedi doğrusu.

Haseki Başkan yaptığı başarılı çalışmalarla Kayseri'nin siyasi tarihine adını altın harflerle yazdırdı. 

Kayseri'ye kazandırdığı çok önemli projeler Türkiye'de bir çok şehirde örnek proje olarak uygulandı. 

Yaptığı projelerden Belediyeye hem para kazandırdı, hem de yeni projeleri bedavaya getirdi. Belediyecilikte Kayserili zekasıyla, Türkiye'de gündem oluşturdu. 

Onunla rekabete giren siyasi rakipler hep madara oldular. CHP Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’yla girdiği siyasi mücadelede, hem Kayseri sucuklarının reklamını yapmış oldu, hem de CHP Genel Başkanı karşısında kazanan taraf oldu.

Haseki Başkan 21 yıllık görev süresinde Kayseri'ye yapması gerekenleri fazlasıyla yapmıştır. Artık Kayseri'de misyonunu tamamlamıştır diyebiliriz. Şimdi Türkiye siyasetinde yerini almanın zamanı gelmiştir. 

Ben Haseki Başkan'a yeni kabinede önemli bir Bakanlık görevi verileceğini düşünüyorum. Mesela Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olabilir. 

Peki Haseki Başkan'ın istifası sonrası, yerine kimin geçeceği konusu gündeme geldi doğal olarak. Yarından itibaren 1. Başkanvekili olan Bekir Yıldız, Büyükşehir Meclisini 10 gün içerisinde olağanüstü toplantıya çağıracak. 13 Şubat Cuma günü büyük bir ihtimalle Belediye Meclis Üyeleri gizli oyla yeni Başkanını seçecekler.

Şuanda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için üç isim gündemde. Bunlar ; Büyükşehir Meclis 1. Başkanvekili Bekir Yıldız, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç. Büyük bir ihtimalle, Büyükşehir Belediyesinin yeni Başkanı, bu üç isimden birisi olacak.

Haseki Başkan ilk siyasi hayatına sessiz ve sakin bir şekilde başlamıştı, ancak vedası oldukça coşkulu bir şekilde gerçekleşti. 

Meşhur Diriliş dizisinin müziğiyle Belediye Başkanlığına veda etmenin, Haseki Başkan için ayrı bir anlamı olsa gerek. 

Haseki Başkan için aslında bir veda değil, bir Fatiha'dır. Çünkü asıl mücadele şimdi başlıyor. Bundan sonra tüm Türkiye'nin gündeminde olacak. Kurtlar sofrasında siyaset oldukça zordur. Hep göz önünde olacak, hata yapmadan yoluna emin adımlarla devam etmek zorunda. 

20 yıllık siyasi deneyimiyle Kayseri'yi en iyi şekilde temsil edeceğine canı gönülden inanıyorum. Yolun açık olsun, Koca Reis....

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır