menüler
HAVA DURUMU

KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKIN

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
28 Kasım 2018, Çarşamba
31 Mart 2019’da yapılacak olan mahalli seçimlerin hazırlıkları siyasi partiler bazında harıl harıl devam ediyor.
 
Bir yandan Ak Parti ile MHP arasından cumhur ittifakı diğer yandan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi arasındaki millet ittifakının şartları konusunda görüşmeler devam ediyor, diğer yandan bazı siyasi partiler il ve ilçelerdeki başkan adaylarını ilan etmeye başladılar bile.
 
Ak parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 40 ilin yeni belediye başkan adaylarını 24 Kasım günü İstanbul’da kamuoyuna duyurdu. Geri kalan 41 ilin başkan adaylarını ise bir hafta içinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor. İlan edilen başkan adaylarını baktığımızda %25 kadar başkanın yeniden aday gösterildiği geri kalan %75’in ise yeni adaylar olarak tespit edildiği göze çarpıyor.
 
Yeniden aday gösterilmeyen, bugüne kadar azimle gayretle hizmet etmeye devam eden mevcut başkanlardan! İnsan olmaları gereği gönül kırıklığı yaşayanlar olur mu? Olabilir. Ama inanıyorum ki bu başkanlar hangi partide olurlarsa olsunlar partileri tarafından aday gösterilip milletten oy alarak seçilip bulundukları makamlarda hizmet etme imkânı buldukları için partilerine ve millete vefa borçlarını asla unutmamalılar.
 
İnanıyorum ki bu başkanlar seçimlerin yapılacağı 31 Mart 2019 akşamına kadar yılmadan, bıkmadan hizmete devam edecekler ve 1 Nisan 2019 günü milletin emanetini milletin seçeceği yeni başkana gönül huzuru ile devredeceklerdir.
 
Ataların bir sözü vardı “MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL” diye. İşin doğrusu mahkeme kadıya mülk olmadığı gibi hiçbir dünya makamı ve malı da sahiplerine mülk değil Allaha mülktür. Hatta dünya hayatı da insana mülk değildir. Doğumla ölüm arasındaki ömür ve hayat ölümle sona ermekte olup dünya mülkü Allah’ın olmaya devam etmektedir.
 
Umuyorum ki milletin oylarıyla makama gelip gece gündüz demeden, kınayıcının kınamasına, kem göz ve sözlere aldırış etmeden bin bir fedakârlıkla işini, gücünü, ailesini ve özel hayatını ihmal ederek milletin emaneti olan başkanlık makamında elinden gelen gayreti göstererek hizmet eden belediye başkanlarımız, yeniden aday gösterilmezlerse “KUBBEDE BİR HOŞ SADA” bırakma adına yaptıkları güzel hizmetlerle anılacaklar ve arkalarından hayır dua alacaklardır.
 
Kayserimiz başta olmak üzere geçmişten bugüne samimi gayret ve hizmetlerinden memnun kaldığımız millete hizmet yolunda gayretlerini asla unutmayacağımız kapılarını daima millete açık tutmuş başta büyükşehir başkanlarımız olmak üzere tüm belediye başkanlarımızı saygı ve muhabbetle anıp şükranlarımı sunarken, yeni adaylarımıza hayırlı olsun diyor yeniden aday gösterilmeyen başkanlarımıza 31 Mart 2019 günü sonuna kadar bıkmadan, yılmadan hiçbir alınganlığa ve kem söze aldırış etmeden millete hizmet yolunda sağlık, sıhhat ve başarılar diliyorum. Sağ olsunlar var olsunlar.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır