menüler
HAVA DURUMU

KAYBETMEZSİNİZ, DUA ALIRSINIZ

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
09 Ekim 2018, Salı
31 Mart 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimleri için bir yandan partiler, diğer yandan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hummalı bir şekilde hazırlıklarını sürdürüyor.
 
İktidar partisi Ak Parti ile MHP’nin yerel seçimlerde cumhur ittifakını devam ettireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Olayın detayları Cumhurbaşkanının Macaristan seyahati dönüşü MHP lideri Devlet BAHÇELİ ile görüşmesinden sonra şekillenecek.
 
Ana muhalefet partisi CHP’nin seçimlerde kiminle ittifak yapacağı, kayyumlar tarafından idare edilen belediyelerde nasıl bir yol izleneceği ise ileriki günlerde netlik kazanacağa benziyor.
 
Tüm bunlar yaşanırken MHP ve CHP geçen günlerde Ak Parti ise geçen cumartesi ve pazar bgünü kampa girerek mahalli seçimlerde izlenecek yolları ana hatlarıyla belirlemeye çalıştılar. Kimler aday olabilecek, adaylarda aranan şartlar neler olacak, mevcut başkanlardan kimler gidecek, kimler kalacak bunlar ileri zamanlarda belli olacak.
 
Tüm bunlar yaşanırken mevcut başkanlar özellikle yeniden aday olmayı bekleyenler gece gündüz harıl harıl çalışmaya, hizmetleri üstüne yeni hizmetler eklemeye, bunları zaman geçirmeden halka sunmaya gayret ediyorlar. Millet için geceyi gündüze katarak, sağın solun gereksiz sataşmalarına aldırış etmeden çalışan tüm başkanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyor, Allah razı olsun diye dua ediyorum.
 
Bununla birlikte:
 
Halen görevde olan ve gecesini gündüzüne katarak hizmet vermeye çalışan başkanlarımıza şunları da hatırlatmak istiyorum.
 
Başkanlarım; gelin en güvendiğiniz elemanlardan ilgili birimlere göre ekipler oluşturarak
 
a) Ülkemizde %10’dan fazla insanımızın özürlü, hasta ve yaşlı olduğunu hesap ederek belediyenin sınırları içindeki tüm kavşak ve caddeleri şehir merkezi, mahalle demeden hasta, özürlü ve yaşlı arabaları için standartlara uygun rampalarla donatılıp donatılmadığını kontrol ettirin. Göreceksiniz birçok yerde yoklarla yada standart dışı, kullanıma uygun olmayanlarla karşılaşacaksınız.
 
b) Sınırlarınız içindeki tüm cadde ve sokakların kenarlarındaki ağaçların taban ve tepe bakımının yapılıp yapılmadığını kontrol ettirin. Göreceksiniz ki çoğunun bakımı yapılmamış, bakımsızlıktan kuruyanları, eğri büğrü olanları tespit edeceksiniz.
 
c) Şehir merkezi ve mahalle kaldırımlarını kontrol ettirin. Göreceksiniz vatandaş bastığında diğer yanı kalkan, yağmurda üzerine basan vatandaşın tepeden tırnağa ıslanmasına sebep olan kaldırım taşları göreceksiniz.
 
d) Özellikle şehir merkezi ( Cami Kebir, Cumhuriyet, Hacı Saki, Hunat, Serçeönü, Erciyes evler) mahalleleri başta olmak üzere tüm yaya kaldırımları ve küçük parkları kontrol ettirin. Göreceksiniz bir kısmı otopark, bir kısmı lokanta, bir kısmı pasta salonu, bir kısmı kahvaltı salonu olmuş.
 
Bu olumsuzlukları 1 ay içinde olması gereken ne ise o hale getirin ki! Size oy verecek kadın, erkek, genç, yaşlı ve aileler aslında onlar için yaptıklarınızı medeni insanlar gibi kullanabilir hale gelsinler.
 
Başkanlarım bunları yaparsanız ne hukuku çiğnersiniz, ne kul hakkına girersiniz nede beddua alırsınız, tam tersi takdir ve dua alırsınız. Unutmayın gereksiz ve haksız kınayanların yanlışlarına göz yumup sessiz çoğunluğun hakkını korumazsanız beddua alırsınız. Dua’dan da mahrum kalıp milletin takdirini kaybedersiniz.
 
Hakkı, hukuku, adaleti gözeterek, karşılıksız kınayıcılara aldırış etmeyerek hizmete devam eden tüm başkanlarımızı tebrik ediyor, yolunuz açık olsun, emeğinize sağlık diyorum.
 
Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır