menüler
HAVA DURUMU

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
04 Ağustos 2018, Cumartesi

Kayseri Büyükşehir Belediye personeli olup aynı zamanda belediye memurları sendikası (BEMBİR SEN) yöneticisi olan arkadaşıma her karşılaşmamızda ne var ne yok diye sorduğumda aldığım cevap yazının başlığı oluyor. (Büyükşehir Çalışıyor)

Gerçekten de Kayseri Büyükşehir Belediyemiz halk arasındaki tabirle 7 gün 24 saat bıkmadan usanmada, gece gündüz demeden merkez, köyle ve mezralar dahil insana hizmet ve imar için harıl harıl çalışıyor.

Bir yandan şehir merkezinde alt ve üst geçitler, caddeler, mezarlık önünde yüzlerce arabalık otopark, cenaze camii inşaatı, mezarlıkların bakımı ile uğraşırken aynı zamanda şehir merkezinde ve meydanlarda birbirinden güzel çiçeklikler, ilçe merkezlerinde ve kasabalarda hızla faaliyete geçen yediden yetmişe tüm insanımızın yararlandığı kadın ve gençlik merkezleri, her gün bir yenisi eklenerek hizmete sunuluyor. Bunların yanında büyükşehir başkanı Mustafa ÇELİK Bey’in de bizzat katıldığı, binlerce insanımızında iştirak ettiği sabah sporları, doğa yürüyüşleri, Erciyes ve sarımsaklı gibi mesire alanlarında açılan izci kampları, emekli vatandaşların boş zamanlarını değerlendirdiği hobi bahçeleri, sık sık ilçelerde, mahallelerde halkla bir araya gelerek faaliyetlerin anlatılması, sosyal ve katılımcı belediyecilik açısından çok önemli icraatlar olarak ortaya çıkıyor.

Bunlarla birlikte birkaç yıldır uygulanan ve şehir insanımızın buluşma, tanışma ve nefes alma mekanı haline gelen aynı zamanda ilin kültür ve sanat hayatına büyük katkılar sunan Ramazan Sokağı hizmetleri, Ramazan ayında Seyit Burhanettin Türbesi yanında başlamak üzere şehrin belli merkezlerinde açılan, binlerce vatandaşımızı bir araya getiren iftar buluşmaları, bu ayda fakir fukara ve başta Suriyeliler olmak üzere diğer ülkelerden gelip şehrimizde yaşayan sığınmacılara yönelik Ramazan yardım paketi uygulaması sosyal belediyeciliğin başka bir güzelliği olarak ortaya çıkmaktadır.

Büyükşehir Belediyesinin meslek edindirme ve kültürümüze hizmet amaçlı güzel hizmetleri ortaya koyan sınırları Balkanlara da taşan (Bosna Hersek, Mostar) bıkmadan hizmetlerine devam eden bugüne kadar binlerce insanımızı meslek erbabı yapıp iş sahibi olarak yetiştiren KAYMEK’in faaliyetleri, özellikle gençlerimizin çok merak edip yararlandıkları bilim sanat merkezi, engelli merkezleri, su sporları merkezi, Beydeğirmeni bölgesinde hizmete giren besi ve hayvancılık bölgesi Büyükşehir Belediyesinin her alanda takdire şayan hizmetleri olarak ortaya çıkmaktadır.

ÇELİK başkanın maşallahı var. Ekibiyle birlikte merkez demeden, köy demeden, dağ taş demeden gece gündüz bıkmadan usanmadan bir yandan şehrin ve yapılan hizmetlerin daha güzele mükemmele ulaşması için azimle, iştahla çalışırken diğer yandan belli aralıklarla vatandaşla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelip onlara hizmetleri anlatıyor, onlarla dertleşiyor, yapıcı ve haklı eleştirilere ve taleplere karşılık vermeye çalışıyor.

ÇELİK başkanın, eli öpülesi yaşlılarımızı bu kadar işinin içinde zaman bulup evinde ağırlayıp, eşiyle birlikte evlerinde yaptıkları yemekleri ikram ederek misafir etmesi, mübarek gece ve bayramlarda şehrin kıymet verdiği büyüklerini arayıp gecelerini, bayramlarını tebrik etmesi ayrı bir güzellik doğrusu.

Ne diyelim Allah ÇELİK başkanın azmini, iştahını ve gücünü bol eylesin, hizmet aşkını artırsın, Kayseri halkımıza da tüm önyargılardan uzaklaşarak onun ve hizmetlerinin kıymetini bilmek, ona yardımcı ve duacı olmak nasip olsun.

Selam ve dua ile

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır