menüler
HAVA DURUMU

15 TEMMUZ’U BÖYLE KUTLADIK

Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ
26 Temmuz 2017, Çarşamba
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu 15 Temmuz 2016’da yapılan kanlı darbe teşebbüsünün yıldönümünde! bir yandan darbeyi unutturmamak, diğer yandan şehitleri rahmetle anmak, ayrıca üyelere ve halka darbeyle ilgili bilgiler ulaştırmak için resmi kutlamalardan uzak tamamen sivil bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi.
 
11 Temmuz 2017 günü ASDER Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Şube Başkanı Arif Çelenk ile Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Kayseri’ye davet edilerek ağırlandı.
 
Arif Çelenk ile TV 1 televizyonunda 15 Temmuz kanlı darbe girişimi konulu söyleşi programı yapıldı. Daha sonra Enderun Fm Radyo’da Ahmet Taş’ın sunduğu Türkiye’de darbeler ve 15 Temmuz darbesi konulu program gerçekleştirildi. Aynı gün TV Kayseri Televizyonunda Cafer Beydilli’nin sunduğu 15 Temmuz Darbe Kalkışması ve Türkiye konulu program yapıldı.
 
Yine aynı gün Arif Çelenk ve Metin Külünk beylerin katıldığı Yoğun bir katılımcının takip ettiği HUNAT KÜLTÜR MERKEZİ’nde gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbesi ve Türkiye’nin geleceği konuşu konferans düzenlendi. Programın sonrasında milletvekili Metin Külünk TV 1 Televizyonunda İsmail Şahin’in sunduğu 15 Temmuz Darbe Kalkışması ve Türkiye konulu söyleşiye katıldı.
 
12 Temmuz 2017 günü Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Temmuz darbe kalkışması gecesi yaşananları anlatan ibretle seyredilen 40 fotoğrafın sergilendiği fotoğraf sergisi açıldı. Sergi 2 gün sabah 10.00 ile akşam 19.00 saatlerin arasında açık kaldı ve her gün binlerce vatandaş sergiyi ziyaret ederek fotoğrafları inceledi.
 
13 Temmuz 2017 günü 15 Temmuz şehitleri için Mevlit ve Hatim programları yapıldı. Meydfan Bürüngüz Camiinde yapılan Mevlit ve Hatim programında şehitler için Mevlit okundu. Yapılan hatimlerin duasını Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven Hoca yaptı. Çok sayıda vatandaş ve Gönüllü Kuruluş temsilcilerinin katıldığı program duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
 
15 Temmuz 2017 Cumartesi günü ise bir yandan üye kuruluşlar Cumhuriyet meydanı’nda tanıtım çadırları kurdular. Diğer yandan akşamdan başlayıp 16 temmuz Sabah namazı sonrasına kadar meydanında yapılan Milli İrade nöbetine katıldılar.
 
15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 18,00’de Memur-Sen İl Temsilciliği’nin önderliğinde Memur-Sen ve Gönüllü Kuruluşların üyeleri Kartal Şehitliği’nde toplanıp şehitlerin mezarlarını ziyaret edip dua ettiler. Daha sonra 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarını basılı olduğu tişörtleri giyerek Cumhuriyet Meydanı’na kadar Milli İrade’ye saygı yürüyüşü yaptılar. Burada yapılan konuşmalar ve dualarda 15 Temmuz şehitleri hayırla yad edildi.
 
15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece sabah namazına kadar Cumhuriyet Meydanı’nda ki Milli İrade nöbeti ve kutlama programına katılan Gönüllü Kuruluşların yöneticileri meydanda çadır açan tüm kurumların çadırlarını ziyaret edip teşekkür ettiler. Ve bayramlarını tebrik ettiler. 16 Temmuz Sabah namazını da Cumhuriyet Meydanı’nda İl Müftüsü Şahin Güven’in imamlığında eda eden Gönüllü Kuruluşlar yönetici ve üyeleri 15 Temmuz şehitleri ve gazileri için yapılan duaya da iştirak ettiler.
 
16 Temmuz 2017 Pazar günü Gece saat 24’e kadar Cumhuriyet Meydanı’nda etkinliklere katılarak nöbete devam eden Gönüllü Kuruluşlar üye ve temsilcileri Sata 24’ten sonra Cumhuriyet Meydanı’ndan ayrıldılar.
 
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu, resmi kutlamaların dışında planlanan resmi kutlamalara da katılım desteği verdikleri 15 Temmuz milli irade kutlamaları programlarında radyo televizyon ve konferans programlarına katkıları için ASDER ve MAZLUMDER şubelerine, fotoğraf sergisindeki destekleri için HİLAL EĞİTİM DERNEĞİ’ne mevlit, hatim ve dua programı için DİYANET SEN KAYSERİ Şubesine şehitlik ziyareti ve Milli irade yürüyüşü için MEMUR-SEN il temsilciliğine teşekkür ettiklerini bildirdi.
 
Ayrıca meydanda çadır açarak katılım sağlayıp milli irade nöbetine katkı sunan sabah namazı sonuna kadar meydanı boş bırakmayarak kutlamalara destek veren üye ve gönüllülerde Gönüllü Kuruluşlar yöneticileri tarafından takdirle karşılandı.
 
Gönüllü kuruluşlar yöneticileri 15 Temmuz kutlamalarının kazasız belasız ve coşku içinde tamamlanmasında ki emek ve katkı ve gayretleri için yerel yöneticilere ve emniyet güçlerine de teşekkür edip hizmetlerinde başarılar dilediler.
 
Selam ve Dua ile…

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır