menüler
HAVA DURUMU

VALİ GÜNAYDIN'DAN HEM MÜJDE, HEM DE UYARI!

Kayseri’de son düzenlemelerle birlikte 5 bin öğrenci tekli eğitime geçerek, sabahın köründe okula gitmekten kurtuldu. Ayrıca il genelinde 2022’de tüm okulların tekli eğitime geçmesi planlanıyor.
14 Mart 2019, Perşembe

KAYSERİ Valisi Şehmus Günaydın, kent merkezinde Milli Eğitim alanında yaptıkları son düzenleme ile 5 bin çocuğun ikili öğrenimden, tekli eğitime geçtiklerini söyledi. Günaydın, il genelinde çocukları erken saatlerde okula gitmekten kurtaracak, eğitim kalitesini yükseltecek tekli eğitime en geç 2022 yılında geçileceğini, gerekirse bu tarihin öne çekilebileceğini açıkladı.
Hayırsever katkısı ile Kayseri kent merkezinde yeni okullar yaptıracaklarını, bu konuda hayırseverlere şükran duyduklarını belirten Vali Şehmus Günaydın, " Kayserili hayırseverler, gerçekten elleri öpülesi insanlar.  Ülkemizin, Kayserimizin geleceğine katkı için eğitim alanına büyük katkı veriyor, birbiri ardına okullar yaptırıyorlar. Bu sayıyı artırmalı, bir an önce Kayseri’de tekli eğitime geçmeliyiz’’ dedi.

"1.5 YIL ÖNCE TAMAMLANAN OKUL VAR AMA HİZMETE SUNULMAMIŞ"

Vali Şehmus Günaydın, devletin imkanlarını en iyi şekilde kullanacaklarını, israftan kaçınacaklarını, atıl güçleri harekete geçireceklerini belirterek, "Melikgazi ilçesi Gesi Mahallesi'nde tam 1.5 yıl önce yapıldığı halde, öğrenime açılmamış bir okulumuzu da  öğrencilerimize kazandırdık. Ufak tefek düzenlemeler sonrasında en kısa zamanda hizmete sunacağız’’dedi.

SORUN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın,  devlet kurumlarının sorun değil çözüm üretmesi gerektiğini belirterek, "Çok konuşuyoruz ama az icraat yapıyoruz. Oysa ki bunu tersine çevirebilsek bugün karşılaştığımız bir çok sorun ortadan kalkmış olacaktır. Kayseri Valisi olarak nerde ne yanlış varsa daima karşısında duracağım" dedi. (Haber Merkezi/Özel)

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır