menüler
HAVA DURUMU

Fırat Kalkanı’na gönüllü katılan subay, FETÖ’den beraat etti

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklu yargılanan ve 2016’daki Suriye’de sınır ötesine yapılan Fırat Kalkan Harekatı operasyonuna gönüllü olarak katılan hava savunma subayı, mahkemece beraat ederek, tahliye oldu.
13 Eylül 2018, Perşembe
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Nurullah T. ve avukatı hazır bulundu. 
 
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç olan ve bu suçtan tutuklu yargılanan hava savunma subayı Nurullah T., “2016’da yapılan sınır ötesine Fırat Kalkanı Operasyonu’na gönüllü olarak katıldım. Bu operasyona gönüllü katılan birisi terörist olabilir mi? 2001’de bir tanık birlikte sohbetlere katıldığımızı söylemiş. Hakkımda suçlama asılsız” diye konuştu. 
 
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık Nurullah T.’ya üzerine atılı suçtan beraatına ve tahliyesine karar verdi. Başka bir FETÖ/PDY dosyasında tutuksuz yargılanan Ali S. da delil yetersizliğinden beraat etti. 
 
Zaman Gazetesi dağıtıcısına 6 yıl 3 ay hapis 
 
Öte yandan başka dosyada örgütün medya kuruluşu Zaman Gazetesi’nin dağıtıcı olan ve tutuksuz yargılanan Murat Ş. de ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan mahkemece 6 yıl 3 ay hapse çarptırıldı. HABER: İHA

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır