menüler
HAVA DURUMU

Ekonominin patronları yeni yönetimi benimsedi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesini değerlendirdi.
10 Temmuz 2018, Salı
Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kabineyi tebrik eden KTO Ömer Gülsoy; "Cumhurbaşkanımız liderliğinde, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlememize katkı sunacak bakanlık kadroları belli oldu. Gerek iş dünyası, gerek bürokrasi gerekse siyasette etkin isimlerden oluşan yeni kabinenin; Türkiye'nin son 16 yılda kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyacağına olan inancımız sonsuz. Bakanlar Kurulu'na atanan her bir ismin, kendi alanında deneyimli, farklı sektörlerin sorunlarını iyi bilen temsilciler olması sürdürülebilir hızlı büyüme konusunda umut vadetmektedir” ifadelerini kullandı. 
Yeni sistemle birlikte artık bürokratik işlemlerin hız kazanacağını vurgulayan Gülsoy; Kamuda bürokrasiyi azaltacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile birlikte hükümetin karar alma mekanizmaları daha hızlı ve etkin bir şekilde işleyecek, kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile ekonomi, güvenlik, sosyal ve kültürel politikalarda, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmalar yapılacaktır. Bu konuda iş dünyası olarak beklentimiz, hızlı bir reform dönemi ve atılacak tüm önemli adımlarda ortak aklın devrede tutulmasıdır” dedi. 
 
Gülsoy mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletin iradesiyle kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin fiilen başlaması ile ülkedeki istikrar ve güven daha da güçlendirecektir. Terörün son bulduğu, sürdürülebilir güven ve istikrarın hakim olduğu, ekonomiye yoğunlaşıldığı bir ortam sağlandıktan sonra iş dünyası olarak bizlere düşen yeniden işlerimize odaklanmaktır. 2023 hedeflerine adım adım yaklaşırken, 2053-2071 hatta 2123 hedeflerine ulaşabilecek daha müreffeh bir Türkiye için var gücümüzle çalışmalı, ülkemizin dirilişine katkı sağlamalıyız. Ayrıca yeni oluşan kabinede hemşehrimiz Genelkurmay Başkanı Sayın Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanı olarak görev alması Kayserili olarak bizleri onurlandırmıştır. Sayın Hulusi Akar’a yeni görevinde başarılar diliyor, hayırlı hizmetler yapmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” 
 
Başkan Büyüksimitci, Yeni Hükümet Sistemi’nin İlk Kabinesini Kutladı 
 
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yeni hükümet sisteminin ilk kabinesini kutladı ve vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diledi. 
 
Başkan Büyüksimitci açıklamasında şunlara yer verdi; 
“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığında kurulan ilk Bakanlar Kurulu ülkemize, sanayi ve ticaret hayatımıza hayırlı olsun. Kabinede yer alan tüm bakanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. 
İş dünyası olarak ekonomiye, sanayi ve ticarete odaklanarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında konusunda uzman bakanlarımızın oluşturduğu yeni kabine ile yeni başarı hikayeleri yazılacağına ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğine inanıyoruz” diye konuştu. 
 
KTB Başkanı Bağlamış: "Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi güven ve istikrarı arttıracaktır" 
 
Kayseri Ticaret Borsası( KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Milletin iradesiyle kabul edilen yeni Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin fiilen başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı. 
 
KTB Başkanı Recep Bağlamış, yeni hükümet sisteminin ülkemizde güven ve istikrarı arttıracağını ifade ederek, " Açıklanan yeni kabinemizdeki isimler, önümüzdeki dönemde devletimiz için canla başla çalışacak icracı isimlerden oluşmuş bir kadro. Özellikle iş dünyamızdan isimlerin kabinede olması bizim açımızdan son derece önemlidir. Yeni Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan'ın TOBB camiamızdan bir isim olması da bizi ziyadesiyle memnun etti. İş dünyamızın temsiliyeti, karar alma süreçlerini hızlandıracak ve yapısal reformların hayata geçirilmesini sağlayacaktır. İş Dünyası olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliğinde ve çok değerli isimlerin yer aldığı yeni kabinesiyle Türkiye'nin yeni bir sıçrama gerçekleştireceğini ve 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğine inanıyoruz. Bu bağlamda, yeni hükümetimizi kutluyor ve başarılar diliyoruz" dedi. HABER-FOTO: İHA

Diğer EKONOMİ Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır