menüler
HAVA DURUMU

Çalış: “Kayseri’yi hep beraberce büyüteceğiz”

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Mustafa Çalış Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette konuşan Rektör Çalış; “Kayseri’yi hep beraberce büyüteceğiz” dedi.
08 Kasım 2018, Perşembe
Rektör Çalış’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Türkiye’deki 10 araştırma üniversitesinden biri seçilen Erciyes Üniversitesi ile birlikte, kentteki diğer 4 üniversitenin, Kayseri’nin üç büyük kentten sonra Türkiye’de en fazla üniversitesi olan şehir olduğunu sözlerine ekledi. 
 
Ziyarette konuşan ERÜ Rektörü Çalış, iadeyi ziyarette bulunduklarını belirterek basın ile beraber hareket etmeyi istediklerini, üniversiteye ve şehre birlikte hizmet etmeyi amaçladıklarını ifade etti. Kayseri’deki kurumlarla uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Çalış; “Niyetimiz halis. Hep birlikte bunu yapacağız. Hem üniversitemizi hem Kayseri’yi daha hak ettiği, daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız” dedi. 
 
ÇÖKEN ÇATI İLE İLGİLİ İNCELEMELER İÇİN ERÜ’DE BİR EKİP KURULDU 
 
Rektör Çalış, geçtiğimiz günlerde yaşanan kaza ile ilgili olarak ise inşaatta üstlenici firma ile birlikte gerekli incelemeleri yaptıklarını belirtti. İncelemeler için Mühendislik Fakültesi öncülüğünde bir ekip kurulduğunu kaydeden Çalış; “Şu anda biz devralmadığımız için aslında ana sorumlu inşaat şirketi ya da üstlenici firma. Onlar kendi çalışmalarını yapıyorlar. Biz tabi ki kendi ekibimizi kuruyoruz. Hatta Mühendislik Fakültesi öncülüğünde bir ekip kuracağız. Biz de kendi tahkikatımızı yaptıracağız. Orada yapılan ilk incelemede anlaşılan şu, sanki aynı noktaya fazlaca mıcır dökülmesi sonucunda ortaya çıkan bir olay. Burada betonun fazla atılıp atılmadığına dair de gerekli tahkikatları yapacağız. Onlar bir ekip kurdu, biz bir ekip kuruyoruz. Sonra bir araya geleceğiz. Aynı çatı sistemi devam edecek mi buna karar verilecek. Çatıyla ilgili bir problem yoksa edebilir, başka bir çatı sisteminin olup olmayacağı da konuşulacak. Gerekli incelemeleri yapıyoruz, hatta şu anda rektör yardımcılığımızın başkanlığında Mühendislik Fakültesinden de bir ekip kurduk. Onlar sonuçlanınca gerekli çalışmalar devam edecek” dedi. HABER-FOTO: KAAN AKBAŞ

Diğer MEDYA Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır