menüler
HAVA DURUMU

Bünyan Güllüce 13 No’lu Aile Hekimliği açıldı

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Bünyan’ın Güllüce Mahallesinde kurulan 13 No’lu Aile Hekimliği Birimi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
22 Haziran 2018, Cuma
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardınndan başlayan törene, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı İsmail Kılıç, Sağlık yöneticileri ve Güllüce’de yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
Açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Benli, sağlıkta dönüşümle birlikte Aile Hekimliği sistemine geçildiğini, aile hekimliği sisteminin birinci basamaktaki öneminden bahsederek “Birinci basamak sağlık hizmetleri, toplumu ciddi anlamda etkileyen kimi zaman ölümcül sonuçlar doğurabilen hastalıkların önlenmesinde önemli rollere sahiptir. Sağlık sisteminde bireylerin ilk giriş kapısı olan Aile Sağlığı Merkezlerinde; Hekimler kendilerine bağlı bireylerin sağlıklarının korunmasından ve hastalıklarının tedavi edilmesinden birinci derecede sorumludurlar. ASM’lerde vatandaşlarımıza yönelik koruyucu sağlık hizmetleri başta olmak üzere, birinci basamak teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetleri, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapılmaksızın, her bir kişiye kapsamlı ve devamlı olarak verilmektedir” dedi. 
 
Önce dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, başta İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek Aile Hekimliği Biriminin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. HABER-FOTO: İHA

Diğer SAĞLIK Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır