menüler
HAVA DURUMU

BAŞKAN’I İSTİFAYA DAVET ETTİ

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Pınarbaşı İlçe Teşkilatı tarafından istişare toplantısı düzenlendi. Partililer, Pınarbaşı Belediyesi önünde mehteran ekibini ile karşılandı.
09 Ekim 2018, Salı
Açılış konuşmasını yapan MHP Pınarbaşı İlçe Başkanı Onur Özkan, Pınarbaşı Belediye Başkanı Hamit Çevik’i istifa davet etti. Özkan, “Ne hikmetse Pınarbaşı’nda 6 aydır belediye başkanı yok. Belediye başkanı var ama kimin olduğu belli değil. Biz sonu soruyoruz ama hesabını yapamıyoruz. Çok özür diliyorum. Acaba Hamit Çevik bey efendi belediye başkanı siz misiniz? Dursun Ataş mı? Eğer belediye başkanı sizseniz Dursun Ataş lojmanda niye oturuyor. Belediye başkanı Dursun Ataş ise siz o koltukta niye oturuyorsunuz. Karınca bile hesabını verecekken siz Hamit Çevik, siz bu kadar insanın hesabını nasıl vereceksiniz. Böyle bir şey olamaz görevinizi yapamıyorsanız istifa ediniz.” dedi.
 
TÜRKLÜK ANITI BAKIMSIZ DURUMDA
 
Daha sonra kürsüye gelen MHP eski İl Başkanı Mazhar Gündoğ ise Pınarbaşı belediyesinin MHP’li kadrolar tarafından yeniden yönetilmesi için gece gündüz demeden çalışacaklarını ifade etti. Gündoğ, Pınarbaşı’nda bulunun Türklük Anıtı’nın bakımsızlığını gündeme getirerek, “MHP’li bir belediye başkanı olsa bu anıt böyle mi olurdu. Bu anıt bize emanet. Burası Pınarbaşı’na yakışmıyor. Hepimiz oranın gönüllü bekçisiyiz. Bununla ilgili önümüzdeki ilk fırsat mahalli seçimlerdir. Genel seçimi büyük bir başarı ile geride bıraktık. Bu seçimlerde büyük başarıya imza atan il başkanımızı ve il teşkilatımızı bütün ilçe teşkilatlarımızı ve başkanlarını, ocak başkanlarımızı ve her seviyedeki teşkilat mensuplarımızı ve siz değerli dava arkadaşlarımı saygı ile anıyorum. İnşallah ilk mahalli seçimde gece gündüz demeden çalışarak Pınarbaşı Belediyesi’ni yeniden MHP’ye kazandıracağız” dedi.
 
KADINLAR MHP’DE AKTİF SİYASET YAPMALI
 
MYK üyesi Serap Şule Kalın ise “Yaklaşan yerel seçimler öncesi kadınlarımıza güç vermeliyiz. Kıymetli genel başkanımız ile yaptığımız toplantı sonrasında kadınlarımızı onurlandırması ile biz bu gerçeği yeniden anladık. Sadece belediye başkanı adaylığında değil belediye meclis üyeliklerine ve muhtarlıklara kadınlarımızın siyasete aktif katlımı partimiz açısından öngörülen istenen ve ulaşılması gereken bir seviye olarak görülmekte. Bizler sadece seçen noktasında değil seçilen noktasında da tüm kadınlarımızı MHP içerisinde yer aymaya siyaset yapmaya davet ediyoruz.” dedi.
 
ANKARA’DA BAKANLIK BAKANLIK GEZECEĞİZ
 
MHP Milletvekili Ersoy daha önce yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Daha önce bütün milletvekillerini davet edip Kayseri’nin sorunları ile ilgili birlikte hareket edelim çağrısı yapmıştım. Kayseri’nin 3 bakanı oldu, başbakanı oldu, cumhurbaşkanı oldu Kayseri’ye ne yaptınız dedim. Çağrıda bulundum. Gelin bundan sonra birlikte yapalım dedim. Başka partinin bir milletvekili çıktı “bu işler laklak yapmakla olmaz” dedi. Doğru lak lak yapmakla olmaz. Biz bundan sonra MHP Kayseri milletvekilleri olarak Kayseri’miz için her türlü icraatı yapacağız. Ankara’da bakanlık bakanlık gezeceğiz. Ne üstümüzü düşüyorsa onu yapacağız” diye konuştu.
 
BAŞBUĞUMUZUN MEMLEKETİ MHP’NİN OLACAKTIR
 
Son olarak partililere hitap eden Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok ise Pınarbaşı’nda 3 hilali yeniden dalgalandıracaklarını ifade ederek, “Başbuğumuz burada yaptığı konuşmada “ayrılıkta azap birlikte rahmet vardır” demişti. Başbuğumuzun bu konuşmayı yaptığı yer Pınarbaşı vuslat yeriydi. Aradan 23 geçmesine rağmen değişmeyen tek şer var Pınarbaşı başbuğumuzun memleketedir. Başbuğumuzun memleketinde belediye de yine başbuğumuzun partisi MHP’nin olacaktır. Bu saatten sonra tüm kardeşlerimize vebali bırakıyorum.” dedi. HM

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır