menüler
HAVA DURUMU

AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu’ndan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulunarak yeni yönetime hayrlı olsun temennisinde bulunarak faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
10 Eylül 2018, Pazartesi
Gerçekleşen ziyarette ilk sözü alan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, “İktidar partisi il başkanını bulmuşken kendisine basının sorunlarını içeren 15 maddelik bir bildiriyi vereceğim ve sıkıntılarımızdan bahsedeceğim” diyerek sorunların milletvekillerine ulaştırılması temennisinde bulundu. Basının zor durumda olduğunu ifade eden Başkan Altınkaya, Milli Savunma Bakanı Kayserili Hulusi Akar ile randevu talebinde bulunduklarını, alacakları randevu ile birlikte Ankara’da basının sorunlarını bakana, milletvekillerine ve Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı başta olmak üzere hükumetin ilgili isimlerine ileteceklerini kaydetti. Altınkaya, 21 Eylül’de bu konularla alakalı kendilerinin de girişimleri ile Basın İlan Kurumu (BİK) yetkililerinin olağanüstü toplantıyla basın kuruluşları temsilcileri buluşacaklarını duyurdu.
 
SİZ BASIN YOLU İLE HİZMET EDİYORSUNUZ, BİZ SİYASET YOLU İLE HİZMET EDİYORUZ
 
Ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise yeni yönetimleri ile birlikte faaliyetlerine başladıklarını ifade ederek; “Sizler basın yoluyla, bizler ise siyaset yolu ile ülkemize hizmet etmekteyiz” dedi ve basının sorunlarının çözümü adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. İl Başkanı Çopuroğlu yerel seçimleri için de çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.
 
HER KESİMİ TEMSİL EDECEK BİR YAPI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK
 
İl Başkanı Çopuroğlu, Kayseri’de her kesimi temsil edecek bir yapı oluşturmaya çalıştıklarını dile getirerek şunları söyledi; “Kayseri’de hem siyaset hem de ticari olarak yürüyen bir mekanizma var. Zaman zaman ticaret erbapları ile bir araya geliyoruz ve iş adamlarının sıkıntılarını dinliyoruz. Bizim yapabileceklerimizi ve onların tavsiyelerini dinledik. Zaman zaman çeşitli ilçeleri dolaşıyoruz. Önümüzde malum bir yerel seçim var. Vatandaşlarımızın belediye başkanı olarak kimi tercih ettiğini bir süzgeçten geçirmek suretiyle bizden fikir isteyen kuruma iletmemiz gerekiyor. Olumlu şeylerin olması için çaba gösteriyoruz. Ekibimizin yüzde 50’ye yakını değişti. Hem kurum hafızasını korumak adına hem de 1 milyon 350 bin nüfusu olan bir şehirde her kesimi temsil edecek bir yapı oluşturmaya çalıştık. Arkadaşlarımızla beraber uyum içerisinde çalışıyoruz. Görevlendirmelerin bize geri dönüşümleri olumlu oluyor. Halkın bir teveccühü var.”
 
İLGİNÇ BİR ANKET OLAYI VAR
 
Partinin yerel seçimlerle alakalı anket yaptırıp yapılmadığına yönelik bir soru üzerine ise Çopuroğlu; “Geçenlerde partiye ilçe belediye başkan adayı olmak isteyen arkadaşlar geldi. Herhangi bir cv falan bırakmadı ama falan ilçede bir kişi anket yaptırıyormuş, siz misiniz dedi, bizim öyle bir anket yaptırdığımız doğru değil. Araştırdık ki belediye başkan adayı arkadaş kendi bizzat anket formunu eline alarak kapı kapı gezmiş. Genel merkezimiz zaman zaman bu tür şeylere müracaat ediyor. Genel merkezimiz tarafından görevlendirilen 10 kişi farklı şehirlerde gidip bir konfeksiyoncudan gömlek alıyor ve şu belediye başkanımızı nasıl buluyorsunuz diye soruyor. Oradan çıkıyor, lokantacıdan bir çorba içiyor ve garsona aynı sorular soruyor. Bu bence ciddi manada geri dönüşüm sağlar” dedi. Başkan Çopuroğlu ayrıca, başkan adaylığı için müracaat eden kimselerden neyi farklı yapacaklarını sorduklarını ifade etti. HABER-FOTO: KAAN AKBAŞ
 

Diğer MEDYA Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır