HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Özvatan'da çamur isyanı

Özvatan'da çamur isyanı
Gazetemizin internet sitesine, Özvatan ilçesindeki yolların çamurlu olmasına dair yapılan yorumlara, ilçe Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yanıt verdi. Çiftçi, çamurun nedeninin, yaklaşık bir yıldır devam eden, su ve kanalizasyon çalışmaları olduğunu söyledi.
4 Ocak 2013 Cuma
12:19
Özvatan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, yaklaşık bir yıldan bu yana ilçedeki sokakların çamurdan geçilmediğinden şikayetçi. Vatandaşlar, gazetemizin internet sitesine yazdıkları şikayet maillerinde, bu görünümün Kayserinin ilçesine yakışmadığını, çamurlu yollara belediyenin de çare bulmadığını ifade etti. İlçenin son zamanlarda bu nedenle göç bile verdiğini dile getiren vatandaşlar, bu durumdan kurtulmak için belediyenin bir an önce çare bulması gerektiğini belirtti.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Belediye Başkanı Nihat Çitfçi de, söz konusu çamurun nedeninin, alt yapı çalışmalarından kaynaklandığını vurguladı. "Hastayı ameliyat eden bir doktora, benim hastamı bayılttın, kanını akıttın denir mi?" diyen Çiftçi, su çalışmalarının sona erdiğini, kanalizasyon çalışmalarının da 8. ayda biteceğini kaydetti.
Çiftçi, söz konusu yorumlarla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:
"50 yıl önce döşenmiş asbest borularından kanser akıyordu. Aslında bu yorumları yapanlar bunları biliyor da, art niyetli davranıyor. Sadece su için 80 km boru döşedik, her caddeye, her sokağa, her eve su döşeniyor. Biri bana bir gün dedi ki, buraları eşmeden boruları döşeyelim, ben de öyle bildiğin bir yöntem varsa söyle dedim. Söyleyen de bu gerçekleri biliyor aslında. Bunlar ilçe için ciddi yatırımlar. Su için 4 Milyon, kanalizasyon için 8 Milyon para harcanacak. Su çalışmamız bitti, 30 yıldır evimde su görmezken her yerden su akıyor diyen insanlar biliyorum. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özzrü diliyoruz vatandaşlarımızdan ama yapacak bir şey yok, bu çalışma yapılacak."

Selma Kara
Bu haber toplam 996 defa okundu
Yorum Yazın


YORUMLAR
Bu habere toplam 5 yorum yapılmıştır.
Misafir
23 Ocak 2013 Çarşamba
08:58
bu söylediklerine kendin inanıyor musun ?
yönetici olmak ve olamamak tek sorun bu aslanda. bir yıldan fazla süredir devam eden bir çalışma var ve burası kayseri yani kışları kar ve yağmur yağar . sen belediye başkanı olarak bunu bilmiyorsan çık git. kimse sokak aralarında çamur var diye şikayet etmiyor . herkes ana yollardaki 10 Cm lik çamurdan şikayetçi. sen yönetici olmayı becerebilseydin bunu önceden görür ve ana yollardaki çalışmaları bitirip geçicide olsa bir asfalt yaptırırdin. Ayrıca su prolemi yaşayacak en son memleket Özvatandir .Yüksek tepelerin arasında bir dere içinde yerleşim yeridir ( ÇUKUR ) . 30 yıldır su görmemes . bunu söyleyen ya kör yada suyun ne olduğundan habersiz. senin bir daha başkan olmak gibi bir hayalin dahi olamaz ama senin partin yarın ne diye bu insanlardan oy isteyecek . ben bunu anlamıyorum. Bir derebeyliktir gidiyor . İnşaallah son bulacak ( PİSLİK KEMALE ERDİ ZAİLİ YAKINDIR )

Misafir
10 Ocak 2013 Perşembe
09:44
çözümm
laf değil acil çözüm istiyoruz , su dolayısıyla teşekkür ediyoruz ancak kış bittikten sonra artık toz yada çamur istemiyoruz lütfennn

Misafir
8 Ocak 2013 Salı
09:45
Doktor hasta benzetmesi olmamış sayın başkan
Doktor hastayı bayıltır, karnını açar sonra bir sigara yakıp ellerini arkada birleştirip gezerse o zaman herşey söylenir.Bunlar geçmişteki hataları kurtaracak bahaneler değil anı kurtamaktan ileri gidemez.Özvatanlı değilim ancak bir Özvatanlıdan daha çok burdayım.Maalesef benimde bir oyum var ve maalesef ki size vermiştim yazık oldu. Altyapı illaki yapılmak zorunda bu vatandaş için iyi olan, ancak vatandaşın kızdığı noktayı hala anlamamış gibi davranıyorsunuz. Kazıldı, borular yerleşti, ve kapatıldı, ee tarlayı süren traktor daha düzgün bırakıyor, ver emri kepçeye iş makinelerine en azından tarlayı yola çevirsin.İşin başında durmuyorsan sonunu getir bari.Yaz aylarında boş duran itfaiye aracı kaç kez suladı? araçmı yok, yakıtmı yok, yoksa heryerinden doğal su fışkıran özvatanda su mu yok?? Yazıklar olsun bize ki hep sustuk hala susuyoruz..

Misafir
5 Ocak 2013 Cumartesi
18:58
kayseri nire özvatan niree
kayseri gidiyor aya biz kaldık çamurda yayaa

Misafir
4 Ocak 2013 Cuma
16:29
HASTAYIM SANA BAŞKAN
İyide bir hasta iki sene baygın yatarsa komaya girer sayın başkanım

Diğer Yerel Haberler Haberleri
3. kattan düşen çocuk ağır yaralı
3. kattan düşen çocuk ağır yaralı
Kocasinan ilçesi Erkilet’de 3. kattaki evlerinin balkonunda oynayan çocuk, yaklaşık 6 metre yükseklikten düşerek ağır yaralandı.
Çocuklara yapılan yatırım en önemlisi
Çocuklara yapılan yatırım en önemlisi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerjiden sağlık sektörüne, bankacılıktan uzay sanayine pek çok alanda yatırımlar yapılabileceğini belirterek, ancak en önemli yatırım, çocuklara yapılan yatırımdır, dedi.
Buda ATV'li asayiş
Buda ATV'li asayiş
ATV araçlarını kullanacak olan polis ekipleri park ve bahçelerde asayişi sağlamış olacak.
Şerbet için serinleyin
Şerbet için serinleyin
Ramazan ayının sıcak yaz günlerine denk gelmesi, oruç tutanları susuzluğa karşı daha sabırlı ve tedbirli olmaya zorluyor.
Yürekleri buran çaresizlik
Yürekleri buran çaresizlik
Kayseri’de, kemik çürümesi hastalığı nedeniyle yaklaşık 6 yıldır yatağa mahkum olan Meryem Işık'ın çaresizliği yürekleri buruktu.
Baro Başkanı: Lokmalarımızı boğazımıza düğümlüyor
Baro Başkanı: Lokmalarımızı boğazımıza düğümlüyor
Kayseri Barosu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç, Bir lokma bulamadan gün geçiren, işgaller ve çatışmalar nedeniyle yurtlarından, yuvalarından edilmiş, can, mal, namus güvenliği kalmamış Irak, Suriye, Musul, Kerkük, Gazze sofralarımızdaki lokmalarımızı boğazımıza düğümlüyor dedi.
MEMUR-SEN Gazze katliamını protesto etti
MEMUR-SEN Gazze katliamını protesto etti
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için, Kahrolsun İsrail dedi.
 Ensar Vakfı Üyeleri iftarda buluştu
Ensar Vakfı Üyeleri iftarda buluştu
Ensar Vakfı Kayseri Şubesi ev sahipliğinde Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları ile ortaklaşa iftar programı düzenlendi.
Bakan Yıldız Türkiye elektriğine değindi
Bakan Yıldız Türkiye elektriğine değindi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve AK Parti Milletvekilleri İl Başkanlığı görevine seçilen Hüseyin Cahit Özden’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Nikah memurluğunda Ramazan molası
Nikah memurluğunda Ramazan molası
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı nedeni ile Nikah Memurluğu'ndaki nikah işlemlerinde büyük bir azalma olduğunu ve bir bakıma mola verildiğini söyledi.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat