HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Özvatan'da çamur isyanı

Özvatan'da çamur isyanı
Gazetemizin internet sitesine, Özvatan ilçesindeki yolların çamurlu olmasına dair yapılan yorumlara, ilçe Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yanıt verdi. Çiftçi, çamurun nedeninin, yaklaşık bir yıldır devam eden, su ve kanalizasyon çalışmaları olduğunu söyledi.
4 Ocak 2013 Cuma
12:19
Özvatan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, yaklaşık bir yıldan bu yana ilçedeki sokakların çamurdan geçilmediğinden şikayetçi. Vatandaşlar, gazetemizin internet sitesine yazdıkları şikayet maillerinde, bu görünümün Kayserinin ilçesine yakışmadığını, çamurlu yollara belediyenin de çare bulmadığını ifade etti. İlçenin son zamanlarda bu nedenle göç bile verdiğini dile getiren vatandaşlar, bu durumdan kurtulmak için belediyenin bir an önce çare bulması gerektiğini belirtti.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Belediye Başkanı Nihat Çitfçi de, söz konusu çamurun nedeninin, alt yapı çalışmalarından kaynaklandığını vurguladı. "Hastayı ameliyat eden bir doktora, benim hastamı bayılttın, kanını akıttın denir mi?" diyen Çiftçi, su çalışmalarının sona erdiğini, kanalizasyon çalışmalarının da 8. ayda biteceğini kaydetti.
Çiftçi, söz konusu yorumlarla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:
"50 yıl önce döşenmiş asbest borularından kanser akıyordu. Aslında bu yorumları yapanlar bunları biliyor da, art niyetli davranıyor. Sadece su için 80 km boru döşedik, her caddeye, her sokağa, her eve su döşeniyor. Biri bana bir gün dedi ki, buraları eşmeden boruları döşeyelim, ben de öyle bildiğin bir yöntem varsa söyle dedim. Söyleyen de bu gerçekleri biliyor aslında. Bunlar ilçe için ciddi yatırımlar. Su için 4 Milyon, kanalizasyon için 8 Milyon para harcanacak. Su çalışmamız bitti, 30 yıldır evimde su görmezken her yerden su akıyor diyen insanlar biliyorum. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özzrü diliyoruz vatandaşlarımızdan ama yapacak bir şey yok, bu çalışma yapılacak."

Selma Kara
Bu haber toplam 1102 defa okundu
Yorum Yazın


YORUMLAR
Bu habere toplam 5 yorum yapılmıştır.
Misafir
23 Ocak 2013 Çarşamba
08:58
bu söylediklerine kendin inanıyor musun ?
yönetici olmak ve olamamak tek sorun bu aslanda. bir yıldan fazla süredir devam eden bir çalışma var ve burası kayseri yani kışları kar ve yağmur yağar . sen belediye başkanı olarak bunu bilmiyorsan çık git. kimse sokak aralarında çamur var diye şikayet etmiyor . herkes ana yollardaki 10 Cm lik çamurdan şikayetçi. sen yönetici olmayı becerebilseydin bunu önceden görür ve ana yollardaki çalışmaları bitirip geçicide olsa bir asfalt yaptırırdin. Ayrıca su prolemi yaşayacak en son memleket Özvatandir .Yüksek tepelerin arasında bir dere içinde yerleşim yeridir ( ÇUKUR ) . 30 yıldır su görmemes . bunu söyleyen ya kör yada suyun ne olduğundan habersiz. senin bir daha başkan olmak gibi bir hayalin dahi olamaz ama senin partin yarın ne diye bu insanlardan oy isteyecek . ben bunu anlamıyorum. Bir derebeyliktir gidiyor . İnşaallah son bulacak ( PİSLİK KEMALE ERDİ ZAİLİ YAKINDIR )

Misafir
10 Ocak 2013 Perşembe
09:44
çözümm
laf değil acil çözüm istiyoruz , su dolayısıyla teşekkür ediyoruz ancak kış bittikten sonra artık toz yada çamur istemiyoruz lütfennn

Misafir
8 Ocak 2013 Salı
09:45
Doktor hasta benzetmesi olmamış sayın başkan
Doktor hastayı bayıltır, karnını açar sonra bir sigara yakıp ellerini arkada birleştirip gezerse o zaman herşey söylenir.Bunlar geçmişteki hataları kurtaracak bahaneler değil anı kurtamaktan ileri gidemez.Özvatanlı değilim ancak bir Özvatanlıdan daha çok burdayım.Maalesef benimde bir oyum var ve maalesef ki size vermiştim yazık oldu. Altyapı illaki yapılmak zorunda bu vatandaş için iyi olan, ancak vatandaşın kızdığı noktayı hala anlamamış gibi davranıyorsunuz. Kazıldı, borular yerleşti, ve kapatıldı, ee tarlayı süren traktor daha düzgün bırakıyor, ver emri kepçeye iş makinelerine en azından tarlayı yola çevirsin.İşin başında durmuyorsan sonunu getir bari.Yaz aylarında boş duran itfaiye aracı kaç kez suladı? araçmı yok, yakıtmı yok, yoksa heryerinden doğal su fışkıran özvatanda su mu yok?? Yazıklar olsun bize ki hep sustuk hala susuyoruz..

Misafir
5 Ocak 2013 Cumartesi
18:58
kayseri nire özvatan niree
kayseri gidiyor aya biz kaldık çamurda yayaa

Misafir
4 Ocak 2013 Cuma
16:29
HASTAYIM SANA BAŞKAN
İyide bir hasta iki sene baygın yatarsa komaya girer sayın başkanım

Diğer Yerel Haberler Haberleri
Doğru bir karar verildi
Doğru bir karar verildi
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, orta öğretimde başörtüsünün serbest bırakılması konusunda, öğrencilerimiz ve aileleri için hayırlı olmasını diliyorum. Doğru bir karar verildi, dedi.
Ali Dağı 360 Projesi başlıyor
Ali Dağı 360 Projesi başlıyor
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun seçim kampanyasında Ali Dağı'nın eteklerini çevreleyen 14 kilometrelik yürüyüş, bisiklet, binicilik ve fayton faaliyetlerini kapsayan Ali Dağı 360 Projesinde çalışmalar başladı.
SP'den AK Parti'ye destek
SP'den AK Parti'ye destek
Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mahmut Arıkan, ortaöğretim öğrencilerine başörtüsü yasağının kaldırılması ile ilgili olarak hükümetin verdiği kararı desteklediklerini söyledi.
Ağırnas'ta yeni Sinanlar yetişecek
Ağırnas'ta yeni Sinanlar yetişecek
Ağırnas Koramaz Vadisi Meslek Yüksek Okulu ile ilgili olarak Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ağırnas Bölgesinde yer alan Koramaz Vadisinin bir doğal sit alanı olması yanında bundan böyle bilimin ve sanatın merkezi olacağını bildirdi.
Yaralandılar ama kazada değil!
Yaralandılar ama kazada değil!
Kayseri'de, kaza yapan iki otomobilin sürücüsü arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.
12 firmaya 86 bin lira ceza uygulandı
12 firmaya 86 bin lira ceza uygulandı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, asansörlerin aylık bakım ve yıllık kontrolleri ile güvenli asansör kullanımı konusunda açıklama yaptı.
Kömürcülerde işler durgun
Kömürcülerde işler durgun
Kayseri Kömür ve Katı Yakıt Satıcıları Derneği Başkanı Mehmet Tiryakioğlu, kış mevsiminin yaklaşmasına rağmen işlerinin çok durgun geçtiğini söyledi.
Genç kadın yatağında ölü bulundu
Genç kadın yatağında ölü bulundu
Kayseri'de 19 yaşındaki genç kadın yatağında ölü bulundu.
Bu bir Türkiye gerçeği
Bu bir Türkiye gerçeği
Kayseri’de radar uygulamalarına yakalanıp ceza yememek ve trafik kazalarını haber vermek için Facebook'ta 2013 yılında bir grup oluşturuldu.
İldem tramway durağında mağduriyet
İldem tramway durağında mağduriyet
Kayseri İldem Mahallesi 3. tramway durağında tramwaydan inen yolcular mağdur oluyor.
Elektrikli araba Kayseri'de tanıtıldı
Elektrikli araba Kayseri'de tanıtıldı
İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ) bir projesi olan ve üniversite akademisyen ile öğrencileri tarafından geliştirilen elektrikli yerli araba (YEREL-T1), Türkiye turunda duraklardan birisi olan Kayseri'ye geldi.
Çiçekler en çok sevgili veya nişanlılara
Çiçekler en çok sevgili veya nişanlılara
Çicekçi esnafı, Kayseri’de çiçek satamamaktan dertli. Çiçekçi Murat Özdemir’e göre, Kayseri’de çiçeği en çok sevgililer alırken, Kayserili evli kadınlar eşlerinden çiçek almaktan ziyade altın bilezik ya da tek taş istiyorlar.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat