HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Özvatan'da çamur isyanı

Özvatan'da çamur isyanı
Gazetemizin internet sitesine, Özvatan ilçesindeki yolların çamurlu olmasına dair yapılan yorumlara, ilçe Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yanıt verdi. Çiftçi, çamurun nedeninin, yaklaşık bir yıldır devam eden, su ve kanalizasyon çalışmaları olduğunu söyledi.
4 Ocak 2013 Cuma
12:19
Özvatan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, yaklaşık bir yıldan bu yana ilçedeki sokakların çamurdan geçilmediğinden şikayetçi. Vatandaşlar, gazetemizin internet sitesine yazdıkları şikayet maillerinde, bu görünümün Kayserinin ilçesine yakışmadığını, çamurlu yollara belediyenin de çare bulmadığını ifade etti. İlçenin son zamanlarda bu nedenle göç bile verdiğini dile getiren vatandaşlar, bu durumdan kurtulmak için belediyenin bir an önce çare bulması gerektiğini belirtti.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Belediye Başkanı Nihat Çitfçi de, söz konusu çamurun nedeninin, alt yapı çalışmalarından kaynaklandığını vurguladı. "Hastayı ameliyat eden bir doktora, benim hastamı bayılttın, kanını akıttın denir mi?" diyen Çiftçi, su çalışmalarının sona erdiğini, kanalizasyon çalışmalarının da 8. ayda biteceğini kaydetti.
Çiftçi, söz konusu yorumlarla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:
"50 yıl önce döşenmiş asbest borularından kanser akıyordu. Aslında bu yorumları yapanlar bunları biliyor da, art niyetli davranıyor. Sadece su için 80 km boru döşedik, her caddeye, her sokağa, her eve su döşeniyor. Biri bana bir gün dedi ki, buraları eşmeden boruları döşeyelim, ben de öyle bildiğin bir yöntem varsa söyle dedim. Söyleyen de bu gerçekleri biliyor aslında. Bunlar ilçe için ciddi yatırımlar. Su için 4 Milyon, kanalizasyon için 8 Milyon para harcanacak. Su çalışmamız bitti, 30 yıldır evimde su görmezken her yerden su akıyor diyen insanlar biliyorum. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özzrü diliyoruz vatandaşlarımızdan ama yapacak bir şey yok, bu çalışma yapılacak."

Selma Kara
Bu haber toplam 1008 defa okundu
Yorum Yazın


YORUMLAR
Bu habere toplam 5 yorum yapılmıştır.
Misafir
23 Ocak 2013 Çarşamba
08:58
bu söylediklerine kendin inanıyor musun ?
yönetici olmak ve olamamak tek sorun bu aslanda. bir yıldan fazla süredir devam eden bir çalışma var ve burası kayseri yani kışları kar ve yağmur yağar . sen belediye başkanı olarak bunu bilmiyorsan çık git. kimse sokak aralarında çamur var diye şikayet etmiyor . herkes ana yollardaki 10 Cm lik çamurdan şikayetçi. sen yönetici olmayı becerebilseydin bunu önceden görür ve ana yollardaki çalışmaları bitirip geçicide olsa bir asfalt yaptırırdin. Ayrıca su prolemi yaşayacak en son memleket Özvatandir .Yüksek tepelerin arasında bir dere içinde yerleşim yeridir ( ÇUKUR ) . 30 yıldır su görmemes . bunu söyleyen ya kör yada suyun ne olduğundan habersiz. senin bir daha başkan olmak gibi bir hayalin dahi olamaz ama senin partin yarın ne diye bu insanlardan oy isteyecek . ben bunu anlamıyorum. Bir derebeyliktir gidiyor . İnşaallah son bulacak ( PİSLİK KEMALE ERDİ ZAİLİ YAKINDIR )

Misafir
10 Ocak 2013 Perşembe
09:44
çözümm
laf değil acil çözüm istiyoruz , su dolayısıyla teşekkür ediyoruz ancak kış bittikten sonra artık toz yada çamur istemiyoruz lütfennn

Misafir
8 Ocak 2013 Salı
09:45
Doktor hasta benzetmesi olmamış sayın başkan
Doktor hastayı bayıltır, karnını açar sonra bir sigara yakıp ellerini arkada birleştirip gezerse o zaman herşey söylenir.Bunlar geçmişteki hataları kurtaracak bahaneler değil anı kurtamaktan ileri gidemez.Özvatanlı değilim ancak bir Özvatanlıdan daha çok burdayım.Maalesef benimde bir oyum var ve maalesef ki size vermiştim yazık oldu. Altyapı illaki yapılmak zorunda bu vatandaş için iyi olan, ancak vatandaşın kızdığı noktayı hala anlamamış gibi davranıyorsunuz. Kazıldı, borular yerleşti, ve kapatıldı, ee tarlayı süren traktor daha düzgün bırakıyor, ver emri kepçeye iş makinelerine en azından tarlayı yola çevirsin.İşin başında durmuyorsan sonunu getir bari.Yaz aylarında boş duran itfaiye aracı kaç kez suladı? araçmı yok, yakıtmı yok, yoksa heryerinden doğal su fışkıran özvatanda su mu yok?? Yazıklar olsun bize ki hep sustuk hala susuyoruz..

Misafir
5 Ocak 2013 Cumartesi
18:58
kayseri nire özvatan niree
kayseri gidiyor aya biz kaldık çamurda yayaa

Misafir
4 Ocak 2013 Cuma
16:29
HASTAYIM SANA BAŞKAN
İyide bir hasta iki sene baygın yatarsa komaya girer sayın başkanım

Diğer Yerel Haberler Haberleri
Büyükkılıç, gazetecilerin bayramını kutladı
Büyükkılıç, gazetecilerin bayramını kutladı
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 24 Temmuz Gazeteciler Bayramını kutladı.
Kayseri'de 2 bin 297 konut satıldı
Kayseri'de 2 bin 297 konut satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, Haziran ayı içinde Kayseri'de 2 bin 297 konut satışı gerçekleştirildi.
Hüso'ya Mamur yardım edecek
Hüso'ya Mamur yardım edecek
Kayserispor taraftarının yakından tanıdığı bir isim. Hüseyin Deniz.
Kayseri Ticaret Odası da İsrail'i kınadı
Kayseri Ticaret Odası da İsrail'i kınadı
Kayseri Ticaret Odası (KTO) temmuz ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya Filistin'de yaşanan katliam damgasını vurdu.
BOYDAK: BOYKOT DOĞRU DEĞİL
BOYDAK: BOYKOT DOĞRU DEĞİL
Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi ancak bir işadamı olarak İsrail ürünlerine yönelik boykotu doğru bulmadığını vurguladı.
18 KAYSERİLİ FİRMA İSO İKİNCİ 500 LİSTESİNDE
18 KAYSERİLİ FİRMA İSO İKİNCİ 500 LİSTESİNDE
İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) her yıl açıkladığı Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu anketinin 2013 yılı sonuçları açıklandı.
TIR şoförleri trafiği kapattı
TIR şoförleri trafiği kapattı
TIR şoförleri Yeşilhisar girişinde trafiğin tek şeridini kapatarak yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
Kemeriyle kendini astı
Kemeriyle kendini astı
Bunalıma giren bir kişi pantolon kemeriyle kendini kalorifer borusuna asarak intihar etti.
Küfürlü mesaj can yaktı
Küfürlü mesaj can yaktı
Kayseri'de, sosyal paylaşım sitesinde küfürlü mesaj gönderme meselesi yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak yaralandı.
Çocuk kavgasına karıştılar
Çocuk kavgasına karıştılar
Kayseri'de, çocuklar arasında çıkan kavgaya büyükler de karışınca iki kişi yaralandı.
BU OTOBÜS'TE YANGIN VAR!
BU OTOBÜS'TE YANGIN VAR!
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yangına müdahale ve güvenlik eğitim faaliyetlerini eski bir otobüsten dönüştürülen ev maketinde gerçekleştiriyor.
Namaz kıldıran seccade
Namaz kıldıran seccade
Ramazan ayında, namaz kıldıran seccadeye vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat