HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Harika'nın hayvanat bahçesi açıldı

Harika'nın hayvanat bahçesi açıldı
Harikalar Diyarı bünyesindeki Mazakaland Eğlence Parkı, Buz Pisti ve Spor Tesisleri'nden sonra Hayvanat Bahçesi de kapılarını ziyaretçilere açtı.
29 Temmuz 2013 Pazartesi
13:24
 Açılış duyurusu yapılmamasına rağmen hafta sonu binlerce ziyaretçi Hayvanat Bahçesini gezerken Kayseri'ye böylesi bir tesisin kazandırılmış olmasından dolayı mutlu olduklarını ve belediyeye teşekkür ettiklerini ifade etti. 
Harikalar Diyarı, Kayseri'nin sosyal hayatına renk katmaya başladı. Birbirinden renkli 10 farklı bölümüyle Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'nda artık Hayvanat Bahçesi de ziyaretçilerini ağırlıyor. Resmi açılışı yapılmamış olmasına rağmen hafta sonundan itibaren ziyaretçi kabul etmeye başlayan Hayvanat Bahçesi'nde şu an 100 türden 800'e yakın hayvan bulunuyor. Bu sayı, önümüzdeki günlerde gelecek hayvanlarla birlikte 145 türden 1000'e yakın hayvana ulaşacak.

BAŞKAN ÖZHASEKİ'YE TEŞEKKÜR ETTİLER
Özellikle çocukların büyük ilgisini çeken Hayvanat Bahçesi'nde yine onlar için farklı etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Çocukların Hayvanat Bahçesi'ni gezebilecekleri tren de bunlardan biri. Hayvanat Bahçesi'nin ilk ziyaretçileri de yapılan tesisleri Kayseri'ye yapılmış en güzel hizmetlerden biri olarak değerlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye Harikalar Diyarı için teşekkür eden vatandaşlar, bu hizmetleri şehir için önemli bir gelişme olarak yorumladı. Bir gurbetçi vatandaş ise Kayseri'deki Hayvanat Bahçesi'ni Almanya'nın başkenti Berlin'deki Hayvanat Bahçesi'ne benzetti ve Kayseri'de böyle bir tesisin olmasının kendisini gururlandırdığını ifade etti.

DOĞAL BARINAKLAR
Harikalar Diyarı'ndaki Hayvanat Bahçesi'nin en dikkat çekici özelliği ise hayvanlar için doğal ortamlar yapılmış olması. Özellikle su kuşları için yapılan göl Hayvanat Bahçesi'ne ayrı bir güzellik katıyor. Hayvanat Bahçesi'nin bir başka özelliği de bazı hayvanlara insanların dokunabilmelerine imkan tanınması. Shetland adı verilen mini atlar da bu hayvanlar arasında bulunuyor ve çocuklar hayvanları bulundukları ortamda sevebiliyorlar.

ÜSTÜNEL'DEN DAVET
Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel resmi açılışı yapılmamasına rağmen Hayvanat Bahçesi'ni ziyaretçilere açtıklarını belirterek vatandaşların aileleriyle birlikte Hayvanat Bahçesi ve Harikalar Diyarı bünyesindeki diğer tesislerde hoşça vakit geçirebileceklerini söyledi. Sadece Pazar günü yaklaşık 6 bin kişinin Hayvanat Bahçesi'ni gezdiğini dile getiren Üstünel, Kayseri halkını Harikalar Diyarı'na davet etti.
Bu haber toplam 1133 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Farklı gazetelerde farklı haberler bulunur hale geldi
Farklı gazetelerde farklı haberler bulunur hale geldi
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Özçekiç ile birlikte Basın İlan Kurumu Kayseri Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.
Ayda 200 bin kilovat elektrik üretildi
Ayda 200 bin kilovat elektrik üretildi
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, ülkenin yurt dışına enerji bağımlılığını azalttıklarını söyledi.
Guinness Dünya Rekorunu kırdılar
Guinness Dünya Rekorunu kırdılar
Star Wars Asiler’in dünya lansmanı kapsamında Guinness Dünya Rekoru kırıldı.
Ahilik Haftası kutlanıyor
Ahilik Haftası kutlanıyor
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Ahilik Haftası kutlamaları, Atatürk anıtına çelenk konularak başladı.
İşkadınının DEİK başarısı
İşkadınının DEİK başarısı
27 yıldır TOBB ve özel sektörün öncülüğünde hükümetten bağımsız olarak çalışmalarını yürüten DEİK’in Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasının ardından yeni belirlenen yönetim kurulu listesine BRN Yatakları Yönetim Kurulu Başkanı Berna İlter de yer aldı.
Kayseri'de 38 belgeli atık toplama firması var
Kayseri'de 38 belgeli atık toplama firması var
Kayseri'de 38 adet tehlikesiz atık toplama belgeli firma bulunduğu belirlendi.
KAYSERİ’NİN KABİRLERE SAYGISI YOK
KAYSERİ’NİN KABİRLERE SAYGISI YOK
Gündüz sevgililerin buluşma yeri, geceleri ise içki alemlerinin yapıldığı tarihi Seyyid Burhaneddin mezarlığı kendisine yapılan saygısızlığı gözler önüne seriyor.
Bu araçtan sağ çıktı
Bu araçtan sağ çıktı
Kayseri’de meydana gelen trafik kazasında hurdaya dönen otomobilin sürücüsü yaralandı.
Kayseri'nin güçlü yönü çok
Kayseri'nin güçlü yönü çok
Büyükşehir Belediyesi'nin 2012-2016 Stratejik Plan'ındaki 'güçlü yönler, fırsatlar, zayıf yönler ve tehditler analiz olan GFZT Analizi'nde güçlü yönünün çok çıktığı kaydedildi.
YABANCI DİL ÖĞRETME EMEKLERİ BOŞA GİDİYOR
YABANCI DİL ÖĞRETME EMEKLERİ BOŞA GİDİYOR
Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Önder Çağıran, Türkiye’de dilin çok fazla öğretilmediğini, sadece gramer ve dilbilgisinin verildiğini böyle olunca da yabancı dil öğrenmenin zor olduğunu söyledi.
Konsolosluk görevlisi Argüç'ün evinde sevinç
Konsolosluk görevlisi Argüç'ün evinde sevinç
Irak Şam İslam Devleti IŞİD örgütü tarafından Irak'ın Musul kentinde rehin alındıktan sonra Türkiye'ye getirilen konsolosluk görevlilerinden ticari ateşe Mehmet Argüç'ün ailesi büyük sevinç yaşıyor.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat