HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Harika'nın hayvanat bahçesi açıldı

Harika'nın hayvanat bahçesi açıldı
Harikalar Diyarı bünyesindeki Mazakaland Eğlence Parkı, Buz Pisti ve Spor Tesisleri'nden sonra Hayvanat Bahçesi de kapılarını ziyaretçilere açtı.
29 Temmuz 2013 Pazartesi
13:24
 Açılış duyurusu yapılmamasına rağmen hafta sonu binlerce ziyaretçi Hayvanat Bahçesini gezerken Kayseri'ye böylesi bir tesisin kazandırılmış olmasından dolayı mutlu olduklarını ve belediyeye teşekkür ettiklerini ifade etti. 
Harikalar Diyarı, Kayseri'nin sosyal hayatına renk katmaya başladı. Birbirinden renkli 10 farklı bölümüyle Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'nda artık Hayvanat Bahçesi de ziyaretçilerini ağırlıyor. Resmi açılışı yapılmamış olmasına rağmen hafta sonundan itibaren ziyaretçi kabul etmeye başlayan Hayvanat Bahçesi'nde şu an 100 türden 800'e yakın hayvan bulunuyor. Bu sayı, önümüzdeki günlerde gelecek hayvanlarla birlikte 145 türden 1000'e yakın hayvana ulaşacak.

BAŞKAN ÖZHASEKİ'YE TEŞEKKÜR ETTİLER
Özellikle çocukların büyük ilgisini çeken Hayvanat Bahçesi'nde yine onlar için farklı etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Çocukların Hayvanat Bahçesi'ni gezebilecekleri tren de bunlardan biri. Hayvanat Bahçesi'nin ilk ziyaretçileri de yapılan tesisleri Kayseri'ye yapılmış en güzel hizmetlerden biri olarak değerlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye Harikalar Diyarı için teşekkür eden vatandaşlar, bu hizmetleri şehir için önemli bir gelişme olarak yorumladı. Bir gurbetçi vatandaş ise Kayseri'deki Hayvanat Bahçesi'ni Almanya'nın başkenti Berlin'deki Hayvanat Bahçesi'ne benzetti ve Kayseri'de böyle bir tesisin olmasının kendisini gururlandırdığını ifade etti.

DOĞAL BARINAKLAR
Harikalar Diyarı'ndaki Hayvanat Bahçesi'nin en dikkat çekici özelliği ise hayvanlar için doğal ortamlar yapılmış olması. Özellikle su kuşları için yapılan göl Hayvanat Bahçesi'ne ayrı bir güzellik katıyor. Hayvanat Bahçesi'nin bir başka özelliği de bazı hayvanlara insanların dokunabilmelerine imkan tanınması. Shetland adı verilen mini atlar da bu hayvanlar arasında bulunuyor ve çocuklar hayvanları bulundukları ortamda sevebiliyorlar.

ÜSTÜNEL'DEN DAVET
Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel resmi açılışı yapılmamasına rağmen Hayvanat Bahçesi'ni ziyaretçilere açtıklarını belirterek vatandaşların aileleriyle birlikte Hayvanat Bahçesi ve Harikalar Diyarı bünyesindeki diğer tesislerde hoşça vakit geçirebileceklerini söyledi. Sadece Pazar günü yaklaşık 6 bin kişinin Hayvanat Bahçesi'ni gezdiğini dile getiren Üstünel, Kayseri halkını Harikalar Diyarı'na davet etti.
Bu haber toplam 1074 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Kayseri'de taşkın kanalları yeterli
Kayseri'de taşkın kanalları yeterli
Kayseri'de yaşanan sel felaketinin yaraları sarılırken, yaşanan sel felaketi ile ilgili uzmanlardan açıklamalar geldi.
Bal ormanları kuruluyor
Bal ormanları kuruluyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bal üretiminin arttırılması amacıyla ''Bal Ormanı'' projesini hayata geçirdi.
Ayan: Yüzde 60'ı aptal
Ayan: Yüzde 60'ı aptal
CHP Kayseri İl Başkanı Recep Mustafa Ayan kendi twitter hesabından AK Partili'lere aptal yakıştırması yaptı.
Selin izleri incelendi
Selin izleri incelendi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Bünyan’da meydana gelen sel baskınından sonra süren çalışmaları yerinde inceledi.
Kayseri'de salça mevsimi sonbahar
Kayseri'de salça mevsimi sonbahar
Kayseri'de güz mevsiminin gelmesiyle salça yapma telaşı başladı.
25 bin 876 daireye yapı ruhsatı verildi
25 bin 876 daireye yapı ruhsatı verildi
Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan istatistiklere göre Kayseri'de 2014 yılının ilk 6 aylık döneminde 25 bin 876 daireye yapı ruhsatı verildi.
Trafik kazası: 3 ölü
Trafik kazası: 3 ölü
Kayseri-Malatya karayolunda meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü 1 kişi yaralandı.
Adım adım ölüme
Adım adım ölüme
Hunat Mahallesi durağında başlayan ve Battal Gazi Mahallesi son durağında biten olayda, iki kişi av tüfeğiyle vuruldu.
Pastırmanın anavatanından Bulgaristan'a tepki
Pastırmanın anavatanından Bulgaristan'a tepki
Tarihi Orta Asya'da yaşayan Türklere kadar uzanan ve adı Kayseri ile özdeşleşen pastırmayı tescil ettirmek isteyen Bulgaristan'ın, Avrupa Komisyonu'na yaptığı başvuruya Kayseri'deki sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra pastırma satıcısı ve üreticilerinden de tepki geliyor.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat