HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Harika'nın hayvanat bahçesi açıldı

Harika'nın hayvanat bahçesi açıldı
Harikalar Diyarı bünyesindeki Mazakaland Eğlence Parkı, Buz Pisti ve Spor Tesisleri'nden sonra Hayvanat Bahçesi de kapılarını ziyaretçilere açtı.
29 Temmuz 2013 Pazartesi
13:24
 Açılış duyurusu yapılmamasına rağmen hafta sonu binlerce ziyaretçi Hayvanat Bahçesini gezerken Kayseri'ye böylesi bir tesisin kazandırılmış olmasından dolayı mutlu olduklarını ve belediyeye teşekkür ettiklerini ifade etti. 
Harikalar Diyarı, Kayseri'nin sosyal hayatına renk katmaya başladı. Birbirinden renkli 10 farklı bölümüyle Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'nda artık Hayvanat Bahçesi de ziyaretçilerini ağırlıyor. Resmi açılışı yapılmamış olmasına rağmen hafta sonundan itibaren ziyaretçi kabul etmeye başlayan Hayvanat Bahçesi'nde şu an 100 türden 800'e yakın hayvan bulunuyor. Bu sayı, önümüzdeki günlerde gelecek hayvanlarla birlikte 145 türden 1000'e yakın hayvana ulaşacak.

BAŞKAN ÖZHASEKİ'YE TEŞEKKÜR ETTİLER
Özellikle çocukların büyük ilgisini çeken Hayvanat Bahçesi'nde yine onlar için farklı etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Çocukların Hayvanat Bahçesi'ni gezebilecekleri tren de bunlardan biri. Hayvanat Bahçesi'nin ilk ziyaretçileri de yapılan tesisleri Kayseri'ye yapılmış en güzel hizmetlerden biri olarak değerlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye Harikalar Diyarı için teşekkür eden vatandaşlar, bu hizmetleri şehir için önemli bir gelişme olarak yorumladı. Bir gurbetçi vatandaş ise Kayseri'deki Hayvanat Bahçesi'ni Almanya'nın başkenti Berlin'deki Hayvanat Bahçesi'ne benzetti ve Kayseri'de böyle bir tesisin olmasının kendisini gururlandırdığını ifade etti.

DOĞAL BARINAKLAR
Harikalar Diyarı'ndaki Hayvanat Bahçesi'nin en dikkat çekici özelliği ise hayvanlar için doğal ortamlar yapılmış olması. Özellikle su kuşları için yapılan göl Hayvanat Bahçesi'ne ayrı bir güzellik katıyor. Hayvanat Bahçesi'nin bir başka özelliği de bazı hayvanlara insanların dokunabilmelerine imkan tanınması. Shetland adı verilen mini atlar da bu hayvanlar arasında bulunuyor ve çocuklar hayvanları bulundukları ortamda sevebiliyorlar.

ÜSTÜNEL'DEN DAVET
Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel resmi açılışı yapılmamasına rağmen Hayvanat Bahçesi'ni ziyaretçilere açtıklarını belirterek vatandaşların aileleriyle birlikte Hayvanat Bahçesi ve Harikalar Diyarı bünyesindeki diğer tesislerde hoşça vakit geçirebileceklerini söyledi. Sadece Pazar günü yaklaşık 6 bin kişinin Hayvanat Bahçesi'ni gezdiğini dile getiren Üstünel, Kayseri halkını Harikalar Diyarı'na davet etti.
Bu haber toplam 756 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
İşyerlerinin kamera takması zorunlu oldu
İşyerlerinin kamera takması zorunlu oldu
Vali Orhan Düzgün imzalı genelgeyle birlikte iş yerlerine ve işletmelere güvenlik kamerası zorunluluğu getirildiğini söyledi.
Tanzanya’dan geldi Kayseri'de hayat kurtarıyor
Tanzanya’dan geldi Kayseri'de hayat kurtarıyor
Tanzanya’dan 1993 yılında gelen Davut Erdem, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek doktor olduktan sonra İl Sağlık Müdürlüğü Hava Ambulans Merkezi’nde işe başlayarak hayat kurtarıyor.
Cemiyetin ilk adayı Kösedağ
Cemiyetin ilk adayı Kösedağ
Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu öncesinde başkan adaylığını açıklayan ilk isim Metin Kösedağ oldu.
Özhaseki birikimlerini öğrencilerle paylaştı
Özhaseki birikimlerini öğrencilerle paylaştı
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kredi ve Yurtlar Kurumu Melikgazi Kız Yurdu tarafından düzenlenen Kariyer Eğitim Gecesi'ne katılarak tecrübe ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı.
Kayseri Ekonomi Sempozyumu başladı
Kayseri Ekonomi Sempozyumu başladı
KTO, ERÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Kayseri Ekonomi Sempozyumu’nun 3.’sü başladı.
Dedeler tesbih yüzünden hastanelik oldu
Dedeler tesbih yüzünden hastanelik oldu
Kayseri’de tespih yüzünden kavga eden biri 75, diğeri 82 yaşında iki kişi hastanelik oldu.
4 parmağını dikiş makinesine kaptırdı
4 parmağını dikiş makinesine kaptırdı
Dikiş yaparken parmağını makineye kaptıran ve 4 parmağı kopan kadın hava ambulansıyla Ankara’ya sevk edildi.
Sahte kurmay yakayı ele erdi
Sahte kurmay yakayı ele erdi
Kayseri’de kendisini kurmay binbaşı olarak tanıtarak, gönderdiği askeri ile bir esnafı 5 bin 850 TL dolandıran dolandırıcılar güven TİM'leri tarafından yakalandı.
İşsizlik yüzünden hayatından olacaktı
İşsizlik yüzünden hayatından olacaktı
3 yıldır işsiz kaldığını ve bu nedenle ailesinden ayrıldığını ileri süren 39 yaşındaki V.D. bir inşaatın 17. katına çıkarak intihar girişiminde bulundu.
En çok kursiyer sürücü kurslarında
En çok kursiyer sürücü kurslarında
Kayseri'de en çok kurs öğrencisi olan kurumların sürücü kursları olduğu tespit edildi.
Hastaneler doldu taştı
Hastaneler doldu taştı
Kayseri'de genelinde hizmet veren kamu ve özel nitelikli hastanelerin toplamında yaklaşık 7 milyon hastaya hizmet verildi.
Cildinizi korurken kemiklerinizden olmayın
Cildinizi korurken kemiklerinizden olmayın
Tekden Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Ayşegül Baykan, güneş kremi kullanırken, vücudun D vitamini alımının engellenmemesi konusunda uyardı.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat