HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor
Kayseri'deki halk otobüslerine sürücü hatalarının denetlenmesi ve en aza indirilmesi için 3G sisitemi kurulacağı bildirildi.
1 Eylül 2013
13:08
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası'ndan aldığımız bilgilere göre Kayseri'deki halk otobüsleri'nin bir dizi modernizasyonunun ve yeniklerinin söz konusu olduğu bildirildi. Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı ile yaptığımız görüşmede Başkan Ali Arslan, bu yenilikler içerisinde, engellilere rahat biniş platformu yapılacağının, sürücü hatalarının ve uygun olmayan davanışlarının denetlenmesini sağlayan bir sistem olan 3G ile araç izleme sisteminin kurulacağı bilgisini verdi. 3G araç izleme sisteminin bir kaç araçta pilot uygulama olarak hayata geçitiğini bildiren Arslan, önümüzdeki hafta içerisinde 3G sistemlerinin bütün halk otobüslerine kurulmaya başlanacağı bilgisini vererek, bunun trafikte otobüslerden kaynaklanan hataları büyük ölçüde gidereceğini belirtti. Şu anda faaliyet gösteren otobüs filosu hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan, 191 adet doğal gazlı otobüsün Türkiye'de ilk olduğunu ifade etti. 2009 yılı Haziran ayında Kayseri'deki minibüslerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını bildiren Başkan Arslan, minibüs sahiplerinin otobüs alması ile yeni bir dönemin başladığı ifadesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gazlı otobüs alması şartını koştuğu minibüsçülerin aldığı otobüslerin, Türkiye'de çevreye duyarlı olan ilk otobüsler olduğunu bildirerek, bunların 191 adet olarak mevcut filoya ek alındığını belirtti. Toplam otobüs filosunun  386 adet otobüsen oluştuğunu ifade eden Başkan Arslan, filoda 70 adette yedek otobüsün mevcut olduğunu ve olası bir arıza durumunda bunların devereye girdiğini söyledi.

Şöförlere 5 eğitim semineri
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Ali Arslan, yeni göreve geldiği Otobüsçüler Esnafı Odası olarak, 5 kez otobüs sürücülerine, trafik ve vatandaşa karşı eğitimlerini içeren seminer verdiklerini kaydederek, bunu önemini vurguladı. Verdikleri seminerler sayesinde, halk otobüsü sürücülerinin halka daha iyi hizmet verdiklerini ve trafikte daha özenli araç kullandıklarını belirtti. Bundan sonra da eğitim seminerlerine devam edeceklerini bildiren Arslan, Oda faaliyetleri için kullanılmak üzere yeni model bir makam aracı alacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakediş parası artık bankadan alınacak
Oda olarak giderleri kısarak, gelirlerin artmasını sağladıklarını bildiren Başkan Arslan, Eylül ayının 6'sından itibaren, bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları hakediş ücretlerini bankadan alacaklarını bildirerek, bunun karışıklığın ve güvenlik sorununun ortadan kaldırılması adına iyi bir çalışma olduğunun da altını çizdi. Otobüs sahiplerinin, banka kartı ile rahatlıkla hakediş ücretlerini alabiceğini bildiren Arslan, faaliyetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz Ramazan ayı sonlarında da otobüs sahiplerinden oluşan 570 kişi için iftar verildiğini söyledi.

KAAN AKBAŞ
Bu haber toplam 751 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Konsolosluk görevlisi Argüç'ün evinde sevinç
Konsolosluk görevlisi Argüç'ün evinde sevinç
Irak Şam İslam Devleti IŞİD örgütü tarafından Irak'ın Musul kentinde rehin alındıktan sonra Türkiye'ye getirilen konsolosluk görevlilerinden ticari ateşe Mehmet Argüç'ün ailesi büyük sevinç yaşıyor.
Trafik kazası zannedildi, intihar çıktı
Trafik kazası zannedildi, intihar çıktı
Kayseri’de dün akşam trafik kazası sonucunda hayatını kaybettiği zannedilen sürücünün intihar ettiği ortaya çıktı.
Kayseri'nin 624 gazisi var
Kayseri'nin 624 gazisi var
19 Eylül Gaziler Günü'nde vatan için yaralanmış gaziler anıldı.
Gaziler: Otobüse bile zor biniyoruz
Gaziler: Otobüse bile zor biniyoruz
Kıbrıs gazileri Mehmet Uluhan ve Ramazan Aslan, Kayseri’de gazi olarak çok hor görüldüklerini otobüse bile yasal hakları olan pasolarla binmelerinin çok sıkıntılı olduğunu şoförlerden azar işittiklerini söylediler.
Gül'e memleketi Kayseri'de yoğun ilgi
Gül'e memleketi Kayseri'de yoğun ilgi
Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görevi devrettikten sonra memleketi Kayseri'ye ilk ziyaretini gerçekleştirdi.
 Gül: Rehinelerin kurtarılması titizlikle oldu
Gül: Rehinelerin kurtarılması titizlikle oldu
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, IŞİD tarafından rehin alınan 49 kişinin serbest bırakılması konusunda, “İlk günden itibaren kimseye zarar vermeden rehinelerimizi kurtarmayı düşündük” dedi.
11. Cumhurbaşkanı Gül memleketinde
11. Cumhurbaşkanı Gül memleketinde
Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir dizi ziyaret için memleketi Kayseri'de olacak.
Cırgalan'da beton kamyonu protestosu amacına ulaştı
Cırgalan'da beton kamyonu protestosu amacına ulaştı
Geçtiğimiz hafta Cırgalan Mahallesi'nde vatandaşlar beton kamyonlarının mahallelerinden geçmemesi için yolu kapatarak tepkisini ortaya koymuştu.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat