HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor
Kayseri'deki halk otobüslerine sürücü hatalarının denetlenmesi ve en aza indirilmesi için 3G sisitemi kurulacağı bildirildi.
1 Eylül 2013
13:08
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası'ndan aldığımız bilgilere göre Kayseri'deki halk otobüsleri'nin bir dizi modernizasyonunun ve yeniklerinin söz konusu olduğu bildirildi. Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı ile yaptığımız görüşmede Başkan Ali Arslan, bu yenilikler içerisinde, engellilere rahat biniş platformu yapılacağının, sürücü hatalarının ve uygun olmayan davanışlarının denetlenmesini sağlayan bir sistem olan 3G ile araç izleme sisteminin kurulacağı bilgisini verdi. 3G araç izleme sisteminin bir kaç araçta pilot uygulama olarak hayata geçitiğini bildiren Arslan, önümüzdeki hafta içerisinde 3G sistemlerinin bütün halk otobüslerine kurulmaya başlanacağı bilgisini vererek, bunun trafikte otobüslerden kaynaklanan hataları büyük ölçüde gidereceğini belirtti. Şu anda faaliyet gösteren otobüs filosu hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan, 191 adet doğal gazlı otobüsün Türkiye'de ilk olduğunu ifade etti. 2009 yılı Haziran ayında Kayseri'deki minibüslerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını bildiren Başkan Arslan, minibüs sahiplerinin otobüs alması ile yeni bir dönemin başladığı ifadesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gazlı otobüs alması şartını koştuğu minibüsçülerin aldığı otobüslerin, Türkiye'de çevreye duyarlı olan ilk otobüsler olduğunu bildirerek, bunların 191 adet olarak mevcut filoya ek alındığını belirtti. Toplam otobüs filosunun  386 adet otobüsen oluştuğunu ifade eden Başkan Arslan, filoda 70 adette yedek otobüsün mevcut olduğunu ve olası bir arıza durumunda bunların devereye girdiğini söyledi.

Şöförlere 5 eğitim semineri
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Ali Arslan, yeni göreve geldiği Otobüsçüler Esnafı Odası olarak, 5 kez otobüs sürücülerine, trafik ve vatandaşa karşı eğitimlerini içeren seminer verdiklerini kaydederek, bunu önemini vurguladı. Verdikleri seminerler sayesinde, halk otobüsü sürücülerinin halka daha iyi hizmet verdiklerini ve trafikte daha özenli araç kullandıklarını belirtti. Bundan sonra da eğitim seminerlerine devam edeceklerini bildiren Arslan, Oda faaliyetleri için kullanılmak üzere yeni model bir makam aracı alacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakediş parası artık bankadan alınacak
Oda olarak giderleri kısarak, gelirlerin artmasını sağladıklarını bildiren Başkan Arslan, Eylül ayının 6'sından itibaren, bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları hakediş ücretlerini bankadan alacaklarını bildirerek, bunun karışıklığın ve güvenlik sorununun ortadan kaldırılması adına iyi bir çalışma olduğunun da altını çizdi. Otobüs sahiplerinin, banka kartı ile rahatlıkla hakediş ücretlerini alabiceğini bildiren Arslan, faaliyetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz Ramazan ayı sonlarında da otobüs sahiplerinden oluşan 570 kişi için iftar verildiğini söyledi.

KAAN AKBAŞ
Bu haber toplam 698 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Taşeron işçileri neler bekliyor?
Taşeron işçileri neler bekliyor?
Hükümetin bir süredir gündeminde olan taşeron işçiler Torba Yasa düzenlemesini bekliyor.
Eski Sanayi'de iş yeri yandı
Eski Sanayi'de iş yeri yandı
Eski Sanayi bölgesinde çıkan yangında bir iş yeri kullanılamaz hale geldi
Üniversitelerin Gazze'ye ayıbı
Üniversitelerin Gazze'ye ayıbı
Türkiye'deki 111 üniversite rektörü, yayımladıkları ortak bildiri ile, İsrail'in uluslararası hukuka ve temel insan haklarına aykırı olarak gerçekleştirdiği Gazze saldırılarını nefretle kınadı.
'Cumhurbaşkanı adayımıza oy istiyorum'
'Cumhurbaşkanı adayımıza oy istiyorum'
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakanımız ve cumhurbaşkanı adayımız son 11 yılda hayal edilemeyecek yatırımlara imza attı, bu yüzden Kayseri’den Cumhurbaşkanı adayımıza oy istiyorum, dedi.
En çalışkan belediye başkanı
En çalışkan belediye başkanı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Türkiye'nin en çalışkan belediye başkanı olduğunu söyledi.
AK Parti Gençlik Kolları, iftarda buluştu
AK Parti Gençlik Kolları, iftarda buluştu
AK Parti Gençlik Kolları, Ramazan ayı vesilesiyle gençlik kolları ile iftarda bir araya geldi.
Camiler doldu taştı
Camiler doldu taştı
Kuran-ı Kerim’in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde Kayseri'deki camiler adeta doldu taştı.
Büyükkılıç, gazetecilerin bayramını kutladı
Büyükkılıç, gazetecilerin bayramını kutladı
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 24 Temmuz Gazeteciler Bayramını kutladı.
Kayseri'de 2 bin 297 konut satıldı
Kayseri'de 2 bin 297 konut satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu Kayseri Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, Haziran ayı içinde Kayseri'de 2 bin 297 konut satışı gerçekleştirildi.
Hüso'ya Mamur yardım edecek
Hüso'ya Mamur yardım edecek
Kayserispor taraftarının yakından tanıdığı bir isim. Hüseyin Deniz.
Kayseri Ticaret Odası da İsrail'i kınadı
Kayseri Ticaret Odası da İsrail'i kınadı
Kayseri Ticaret Odası (KTO) temmuz ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya Filistin'de yaşanan katliam damgasını vurdu.
BOYDAK: BOYKOT DOĞRU DEĞİL
BOYDAK: BOYKOT DOĞRU DEĞİL
Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi ancak bir işadamı olarak İsrail ürünlerine yönelik boykotu doğru bulmadığını vurguladı.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat