HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor
Kayseri'deki halk otobüslerine sürücü hatalarının denetlenmesi ve en aza indirilmesi için 3G sisitemi kurulacağı bildirildi.
1 Eylül 2013
13:08
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası'ndan aldığımız bilgilere göre Kayseri'deki halk otobüsleri'nin bir dizi modernizasyonunun ve yeniklerinin söz konusu olduğu bildirildi. Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı ile yaptığımız görüşmede Başkan Ali Arslan, bu yenilikler içerisinde, engellilere rahat biniş platformu yapılacağının, sürücü hatalarının ve uygun olmayan davanışlarının denetlenmesini sağlayan bir sistem olan 3G ile araç izleme sisteminin kurulacağı bilgisini verdi. 3G araç izleme sisteminin bir kaç araçta pilot uygulama olarak hayata geçitiğini bildiren Arslan, önümüzdeki hafta içerisinde 3G sistemlerinin bütün halk otobüslerine kurulmaya başlanacağı bilgisini vererek, bunun trafikte otobüslerden kaynaklanan hataları büyük ölçüde gidereceğini belirtti. Şu anda faaliyet gösteren otobüs filosu hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan, 191 adet doğal gazlı otobüsün Türkiye'de ilk olduğunu ifade etti. 2009 yılı Haziran ayında Kayseri'deki minibüslerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını bildiren Başkan Arslan, minibüs sahiplerinin otobüs alması ile yeni bir dönemin başladığı ifadesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gazlı otobüs alması şartını koştuğu minibüsçülerin aldığı otobüslerin, Türkiye'de çevreye duyarlı olan ilk otobüsler olduğunu bildirerek, bunların 191 adet olarak mevcut filoya ek alındığını belirtti. Toplam otobüs filosunun  386 adet otobüsen oluştuğunu ifade eden Başkan Arslan, filoda 70 adette yedek otobüsün mevcut olduğunu ve olası bir arıza durumunda bunların devereye girdiğini söyledi.

Şöförlere 5 eğitim semineri
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Ali Arslan, yeni göreve geldiği Otobüsçüler Esnafı Odası olarak, 5 kez otobüs sürücülerine, trafik ve vatandaşa karşı eğitimlerini içeren seminer verdiklerini kaydederek, bunu önemini vurguladı. Verdikleri seminerler sayesinde, halk otobüsü sürücülerinin halka daha iyi hizmet verdiklerini ve trafikte daha özenli araç kullandıklarını belirtti. Bundan sonra da eğitim seminerlerine devam edeceklerini bildiren Arslan, Oda faaliyetleri için kullanılmak üzere yeni model bir makam aracı alacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakediş parası artık bankadan alınacak
Oda olarak giderleri kısarak, gelirlerin artmasını sağladıklarını bildiren Başkan Arslan, Eylül ayının 6'sından itibaren, bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları hakediş ücretlerini bankadan alacaklarını bildirerek, bunun karışıklığın ve güvenlik sorununun ortadan kaldırılması adına iyi bir çalışma olduğunun da altını çizdi. Otobüs sahiplerinin, banka kartı ile rahatlıkla hakediş ücretlerini alabiceğini bildiren Arslan, faaliyetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz Ramazan ayı sonlarında da otobüs sahiplerinden oluşan 570 kişi için iftar verildiğini söyledi.

KAAN AKBAŞ
Bu haber toplam 756 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Çocuklara festival düzenlendi
Çocuklara festival düzenlendi
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Çocuk Şenliği Festivali düzenlendi.
Kurbanlıklara bu yıl ilgi arttı
Kurbanlıklara bu yıl ilgi arttı
Kayseri'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, kurban pazarlarında hareketlilik devam ediyor.
Palancıoğlu, yetimlere kucak açtı
Palancıoğlu, yetimlere kucak açtı
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Talas'ta yaşayan yetimlere kucak açtı, hediyeler vererek bayramlarını kutladı.
Trafik kazası: 5 yaralı
Trafik kazası: 5 yaralı
İncesu ilçesinde meydana gelen 2 ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Bir kişinin kötü niyeti kurban ibadetini yok sayar
Bir kişinin kötü niyeti kurban ibadetini yok sayar
Müftü Yardımcısı Atıf Akşit, 'Hisse usulünde kurban ibadeti yapılırken kiminle kurbanımızı kesilecek, o kişiler güvenilir ve tanıdık insanlardan seçilmeli. Aksi takdirde ortaklardan birinin niyeti sadece et ihtiyacını karşılamak ise hissedeki tüm kişilerin ibadeti yok sayılabilir.' dedi.
'Ebola' virüsü az daha Kayseri'ye geliyordu
'Ebola' virüsü az daha Kayseri'ye geliyordu
Fildişi'nden Türkiye'ye gelen yolcu uçakta ateşlenince Ebola'dan şüphelenildi.
Örnek Başkan Özhaseki
Örnek Başkan Özhaseki
Tarihi Kentler Birliği Kayseri Buluşması, sadece Kayseri'de değil Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı.
Okul çevreleri zararlı kişilerden korunacak
Okul çevreleri zararlı kişilerden korunacak
Vali Orhan Düzgün, okul çevresinde görüldüğü halde okul ya da öğrencilerle ilgisi bulunmadığı tespit edilen şüpheli kişilere 189 TL idari para cezası uygulanacağını söyledi.
Firmalara çapraz denetim yapıldı
Firmalara çapraz denetim yapıldı
47 firmada 58 ‘i hazır ambalajlı gıda mamülleri, 3 adet’ te hazır ambalajlı gıda dışı mamulleri olmak üzere toplam 61 adet ürün denetlendi.
Trafik kazası: 2 ölü
Trafik kazası: 2 ölü
Kayseri'de meydana gelen iki ayrı trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti.
Ahlaki eğitime de vurgu yapmamız lazım
Ahlaki eğitime de vurgu yapmamız lazım
AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, ateistlerin dahi neden ateist olduklarını iyice anlayabilmeleri için din kültürü ve ahlak bilgisi dersini almaları gerektiğini söyledi.
60. pancar alım kampanyası başladı
60. pancar alım kampanyası başladı
Kayseri Şeker Fabrikası 60. Pancar alım kampanyasında 3 açılış birden yapıldı.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat