HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor
Kayseri'deki halk otobüslerine sürücü hatalarının denetlenmesi ve en aza indirilmesi için 3G sisitemi kurulacağı bildirildi.
1 Eylül 2013
13:08
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası'ndan aldığımız bilgilere göre Kayseri'deki halk otobüsleri'nin bir dizi modernizasyonunun ve yeniklerinin söz konusu olduğu bildirildi. Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı ile yaptığımız görüşmede Başkan Ali Arslan, bu yenilikler içerisinde, engellilere rahat biniş platformu yapılacağının, sürücü hatalarının ve uygun olmayan davanışlarının denetlenmesini sağlayan bir sistem olan 3G ile araç izleme sisteminin kurulacağı bilgisini verdi. 3G araç izleme sisteminin bir kaç araçta pilot uygulama olarak hayata geçitiğini bildiren Arslan, önümüzdeki hafta içerisinde 3G sistemlerinin bütün halk otobüslerine kurulmaya başlanacağı bilgisini vererek, bunun trafikte otobüslerden kaynaklanan hataları büyük ölçüde gidereceğini belirtti. Şu anda faaliyet gösteren otobüs filosu hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan, 191 adet doğal gazlı otobüsün Türkiye'de ilk olduğunu ifade etti. 2009 yılı Haziran ayında Kayseri'deki minibüslerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını bildiren Başkan Arslan, minibüs sahiplerinin otobüs alması ile yeni bir dönemin başladığı ifadesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gazlı otobüs alması şartını koştuğu minibüsçülerin aldığı otobüslerin, Türkiye'de çevreye duyarlı olan ilk otobüsler olduğunu bildirerek, bunların 191 adet olarak mevcut filoya ek alındığını belirtti. Toplam otobüs filosunun  386 adet otobüsen oluştuğunu ifade eden Başkan Arslan, filoda 70 adette yedek otobüsün mevcut olduğunu ve olası bir arıza durumunda bunların devereye girdiğini söyledi.

Şöförlere 5 eğitim semineri
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Ali Arslan, yeni göreve geldiği Otobüsçüler Esnafı Odası olarak, 5 kez otobüs sürücülerine, trafik ve vatandaşa karşı eğitimlerini içeren seminer verdiklerini kaydederek, bunu önemini vurguladı. Verdikleri seminerler sayesinde, halk otobüsü sürücülerinin halka daha iyi hizmet verdiklerini ve trafikte daha özenli araç kullandıklarını belirtti. Bundan sonra da eğitim seminerlerine devam edeceklerini bildiren Arslan, Oda faaliyetleri için kullanılmak üzere yeni model bir makam aracı alacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakediş parası artık bankadan alınacak
Oda olarak giderleri kısarak, gelirlerin artmasını sağladıklarını bildiren Başkan Arslan, Eylül ayının 6'sından itibaren, bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları hakediş ücretlerini bankadan alacaklarını bildirerek, bunun karışıklığın ve güvenlik sorununun ortadan kaldırılması adına iyi bir çalışma olduğunun da altını çizdi. Otobüs sahiplerinin, banka kartı ile rahatlıkla hakediş ücretlerini alabiceğini bildiren Arslan, faaliyetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz Ramazan ayı sonlarında da otobüs sahiplerinden oluşan 570 kişi için iftar verildiğini söyledi.

KAAN AKBAŞ
Bu haber toplam 575 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Türk Eğitim-Sen istişare toplantısını yaptı
Türk Eğitim-Sen istişare toplantısını yaptı
Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 No’lu Şubesi tarafından, İl İstişare Toplantısı yapıldı.
Kuruyemişçiler dondan etkilendi
Kuruyemişçiler dondan etkilendi
Türkiye’de yaşanan don olayları en çok kuruyemişçileri etkiledi, fındık, fıstık ve kuru kayısı fiyatları tavan yaptı.
Ali Dağı atlı spor merkezi olacak
Ali Dağı atlı spor merkezi olacak
Talas Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu'nun bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği Ali Dağı Atlı Dayanıklılık Yarışı başladı.
Erciyes, kar azlığından en az etkilenen kayak merkezi
Erciyes, kar azlığından en az etkilenen kayak merkezi
Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahid Cıngı, Erciyes'de kayak sezonun kapanması ile ilgili olarak, sezonluk ziyaretçi sayısında 1 milyon 80 bine ulaştıklarını söyledi.
Firarı sonu oldu
Firarı sonu oldu
İncesu Cezaevinden firar eden 28 yaşındaki M.U. Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde arkadaşı A.F.T. ile aralarında çıkan tartışma sonrasında av tüfeği ile vurularak öldürüldü.
 Kayseri film atölyesi ile tanıtılacak
Kayseri film atölyesi ile tanıtılacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Talas Yücel Çakmaklı Film Atölyesi’ni ziyaret etti. Önal, atölyenin çalışmaları ile Kayseri tanıtımının daha etkili biçimde yapılabileceğini söyledi.
Hukuk Fakültelerinin geleceği konferansı
Hukuk Fakültelerinin geleceği konferansı
Erciyes Üniversitesi Evrensel Adalet Kulübü ve Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin ortaklaşa düzenlediği, Yeni Avukatlık Yasa Tasarısı ve Hukuk Fakültelerinin Geleceği isimli konferans verildi.
Otomobil tramway yoluna çıktı
Otomobil tramway yoluna çıktı
Kayseri'de meydana gelen trafik kazasında direksiyon hakimiyetini kaybeden otomobil sürücüsü aracıyla tramvay yoluna çıktı. Kazada sürücü şans eseri yara almadan kurtuldu.
 Tilkiler kuduza karşı aşılanacak
Tilkiler kuduza karşı aşılanacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kuduzun önlenmesi için tilkileri aşılayacak. Kare şeklinde, çikolata görünümünde, balık ve hayvan yemi ile parafin ve yağdan yapılmış yemin içerisine yerleştirilen aşılar, uçakla havadan atılacak.
KTO'da bilirkişi semineri düzenlendi
KTO'da bilirkişi semineri düzenlendi
Kayseri Ticaret Odası’nda (KTO) Bilirkişi Eğitim Semineri düzenlendi.
Neşet Ertaş Yoğunburç'ta anıldı
Neşet Ertaş Yoğunburç'ta anıldı
Büyükşehir Belediyesi Yoğunburç Kültür Evi, farklı kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ünlü Ozan Neşet Ertaş Yoğunburç Kültür Evi'nde düzenlenen etkinlikle anıldı.
Bebek stresten anne karnında etkileniyor
Bebek stresten anne karnında etkileniyor
Kayseri Özel Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Aytül Erdoğmuş, stresin bebeği daha anne karnında etkilemeye başladığını söyledi.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat