HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor
Kayseri'deki halk otobüslerine sürücü hatalarının denetlenmesi ve en aza indirilmesi için 3G sisitemi kurulacağı bildirildi.
1 Eylül 2013
13:08
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası'ndan aldığımız bilgilere göre Kayseri'deki halk otobüsleri'nin bir dizi modernizasyonunun ve yeniklerinin söz konusu olduğu bildirildi. Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı ile yaptığımız görüşmede Başkan Ali Arslan, bu yenilikler içerisinde, engellilere rahat biniş platformu yapılacağının, sürücü hatalarının ve uygun olmayan davanışlarının denetlenmesini sağlayan bir sistem olan 3G ile araç izleme sisteminin kurulacağı bilgisini verdi. 3G araç izleme sisteminin bir kaç araçta pilot uygulama olarak hayata geçitiğini bildiren Arslan, önümüzdeki hafta içerisinde 3G sistemlerinin bütün halk otobüslerine kurulmaya başlanacağı bilgisini vererek, bunun trafikte otobüslerden kaynaklanan hataları büyük ölçüde gidereceğini belirtti. Şu anda faaliyet gösteren otobüs filosu hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan, 191 adet doğal gazlı otobüsün Türkiye'de ilk olduğunu ifade etti. 2009 yılı Haziran ayında Kayseri'deki minibüslerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını bildiren Başkan Arslan, minibüs sahiplerinin otobüs alması ile yeni bir dönemin başladığı ifadesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gazlı otobüs alması şartını koştuğu minibüsçülerin aldığı otobüslerin, Türkiye'de çevreye duyarlı olan ilk otobüsler olduğunu bildirerek, bunların 191 adet olarak mevcut filoya ek alındığını belirtti. Toplam otobüs filosunun  386 adet otobüsen oluştuğunu ifade eden Başkan Arslan, filoda 70 adette yedek otobüsün mevcut olduğunu ve olası bir arıza durumunda bunların devereye girdiğini söyledi.

Şöförlere 5 eğitim semineri
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Ali Arslan, yeni göreve geldiği Otobüsçüler Esnafı Odası olarak, 5 kez otobüs sürücülerine, trafik ve vatandaşa karşı eğitimlerini içeren seminer verdiklerini kaydederek, bunu önemini vurguladı. Verdikleri seminerler sayesinde, halk otobüsü sürücülerinin halka daha iyi hizmet verdiklerini ve trafikte daha özenli araç kullandıklarını belirtti. Bundan sonra da eğitim seminerlerine devam edeceklerini bildiren Arslan, Oda faaliyetleri için kullanılmak üzere yeni model bir makam aracı alacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakediş parası artık bankadan alınacak
Oda olarak giderleri kısarak, gelirlerin artmasını sağladıklarını bildiren Başkan Arslan, Eylül ayının 6'sından itibaren, bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları hakediş ücretlerini bankadan alacaklarını bildirerek, bunun karışıklığın ve güvenlik sorununun ortadan kaldırılması adına iyi bir çalışma olduğunun da altını çizdi. Otobüs sahiplerinin, banka kartı ile rahatlıkla hakediş ücretlerini alabiceğini bildiren Arslan, faaliyetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz Ramazan ayı sonlarında da otobüs sahiplerinden oluşan 570 kişi için iftar verildiğini söyledi.

KAAN AKBAŞ
Bu haber toplam 703 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Erbil'deki ofisin açılışı bekleyecek
Erbil'deki ofisin açılışı bekleyecek
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Erbil'deki ofisin açışılını Irak'taki olaylar normalleşene kadar bekleteceğiz, dedi
13 bin öğrenci ile bir ilk
13 bin öğrenci ile bir ilk
Büyükkılıç, bu yıl 13 bin öğrencinin ilk kez Kayseri’ye gelerek eğitim alacağını dolayısı ile Kayseri’nin bir ilim ve bilim merkezi haline geleceğini belirtti.
Küçüklerden büyük duyarlılık
Küçüklerden büyük duyarlılık
Kayseri'de 2 çocuk, Filistin için evlerinin önünde vatandaşlardan yardım topluyor.
Suriyeliler ile Türkler birbirine girdi
Suriyeliler ile Türkler birbirine girdi
Eskişehir Bağları semtinde, yerleşik halk ile iç savaştan kaçarak bölgeye yerleşen Suriyeli sığınmacılar arasında büyük bir kriz yaşanıyor.
BAHÇELİ, KAYSERİ HALKI İLE BAYRAMLAŞACAK
BAHÇELİ, KAYSERİ HALKI İLE BAYRAMLAŞACAK
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vatandaşlarla bayramlaşmak ve partiyi ziyaret etmek için Kayseri'ye geliyor.
Seçim barajı düşürülmeli
Seçim barajı düşürülmeli
Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkkal, seçim baraj sistemi ile ilgili olarak, yüzde 10 olan seçim barajının düşürülmesi gerektiğini söyledi.
Kayserili aile İskenderun'a ulaştı
Kayserili aile İskenderun'a ulaştı
İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etmek amacıyla Kayseri'den Gazze'ye yürüyüş başlatan Tokluman ailesi Hatay'ın İskenderun ilçesine ulaştı.
Bu çayla zayıflamak garanti
Bu çayla zayıflamak garanti
Zayıflamak isteyenlerin başvurduğu şifalı bitki satıcısı Adil Gezgin, Zayıflama çayı vücuttaki şişlik, reflü, gastrit, yağ sıkışmasına iyi geliyor, dedi.
Gazze için buluştular
Gazze için buluştular
Büyükşehir Belediyesi ve Tüm Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen, Erciyes’te bayramlaşalım, Gazze için duada buluşalım programında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İnsanlık önemli bir sınav veriyor, dedi.
10 Ağustos siyaseti için dönüm noktası
10 Ağustos siyaseti için dönüm noktası
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10 Ağustos’un Türkiye siyaseti için dönüm noktası olduğunu söyleyerek, Kısa zaman içerisinde polislerin içerisinde ayrım yapmayanlar, şimdi, Senin polisin, benim polisim diyor, dedi.
Gurbetçiler oy kullanmaya başladı
Gurbetçiler oy kullanmaya başladı
Kayseri’de, 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde memleketlerine gelen gurbetçi vatandaşlar oy kullanmaya başladı.
 Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'a bağış
Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'a bağış
AK Parti Kayseri il, ilçe ve gençlik kolları başkanlıkları, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyası için açılan hesap numarasına bağışta bulundu.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat