HaberlerKöşe Yazıları
Anasayfa'ya Geri Dön
13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor

Halk otobüsleri 3G 'li oluyor
Kayseri'deki halk otobüslerine sürücü hatalarının denetlenmesi ve en aza indirilmesi için 3G sisitemi kurulacağı bildirildi.
1 Eylül 2013
13:08
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası'ndan aldığımız bilgilere göre Kayseri'deki halk otobüsleri'nin bir dizi modernizasyonunun ve yeniklerinin söz konusu olduğu bildirildi. Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı ile yaptığımız görüşmede Başkan Ali Arslan, bu yenilikler içerisinde, engellilere rahat biniş platformu yapılacağının, sürücü hatalarının ve uygun olmayan davanışlarının denetlenmesini sağlayan bir sistem olan 3G ile araç izleme sisteminin kurulacağı bilgisini verdi. 3G araç izleme sisteminin bir kaç araçta pilot uygulama olarak hayata geçitiğini bildiren Arslan, önümüzdeki hafta içerisinde 3G sistemlerinin bütün halk otobüslerine kurulmaya başlanacağı bilgisini vererek, bunun trafikte otobüslerden kaynaklanan hataları büyük ölçüde gidereceğini belirtti. Şu anda faaliyet gösteren otobüs filosu hakkında da bilgiler veren Başkan Arslan, 191 adet doğal gazlı otobüsün Türkiye'de ilk olduğunu ifade etti. 2009 yılı Haziran ayında Kayseri'deki minibüslerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldığını bildiren Başkan Arslan, minibüs sahiplerinin otobüs alması ile yeni bir dönemin başladığı ifadesinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi'nin doğal gazlı otobüs alması şartını koştuğu minibüsçülerin aldığı otobüslerin, Türkiye'de çevreye duyarlı olan ilk otobüsler olduğunu bildirerek, bunların 191 adet olarak mevcut filoya ek alındığını belirtti. Toplam otobüs filosunun  386 adet otobüsen oluştuğunu ifade eden Başkan Arslan, filoda 70 adette yedek otobüsün mevcut olduğunu ve olası bir arıza durumunda bunların devereye girdiğini söyledi.

Şöförlere 5 eğitim semineri
Kayseri Otobüsçüler Esnafı Odası Başkanı Ali Arslan, yeni göreve geldiği Otobüsçüler Esnafı Odası olarak, 5 kez otobüs sürücülerine, trafik ve vatandaşa karşı eğitimlerini içeren seminer verdiklerini kaydederek, bunu önemini vurguladı. Verdikleri seminerler sayesinde, halk otobüsü sürücülerinin halka daha iyi hizmet verdiklerini ve trafikte daha özenli araç kullandıklarını belirtti. Bundan sonra da eğitim seminerlerine devam edeceklerini bildiren Arslan, Oda faaliyetleri için kullanılmak üzere yeni model bir makam aracı alacaklarını da sözlerine ekledi.

Hakediş parası artık bankadan alınacak
Oda olarak giderleri kısarak, gelirlerin artmasını sağladıklarını bildiren Başkan Arslan, Eylül ayının 6'sından itibaren, bu zamana kadar Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları hakediş ücretlerini bankadan alacaklarını bildirerek, bunun karışıklığın ve güvenlik sorununun ortadan kaldırılması adına iyi bir çalışma olduğunun da altını çizdi. Otobüs sahiplerinin, banka kartı ile rahatlıkla hakediş ücretlerini alabiceğini bildiren Arslan, faaliyetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz Ramazan ayı sonlarında da otobüs sahiplerinden oluşan 570 kişi için iftar verildiğini söyledi.

KAAN AKBAŞ
Bu haber toplam 579 defa okundu
Yorum Yazın


Diğer Yerel Haberler Haberleri
Cildinizi korurken kemiklerinizden olmayın
Cildinizi korurken kemiklerinizden olmayın
Tekden Hastanesi Cildiye Uzmanı Dr. Ayşegül Baykan, güneş kremi kullanırken, vücudun D vitamini alımının engellenmemesi konusunda uyardı.
İnterpress’in Kayseri Temsilcisi Teğmen
İnterpress’in Kayseri Temsilcisi Teğmen
Medya takip sektörünün öncü şirketi İnterpress’in Kayseri Temsilcisi Erdinç Teğmen oldu.
Kaza sanığı şoför, tutukluluğunun devamını istedi
Kaza sanığı şoför, tutukluluğunun devamını istedi
Hacılar ilçesinde Erciyes Kayak Merkezi dönüşünde, aralarında Niğde Üniversitesi öğrencilerinin de bulunduğu 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına ilişkin davanın ilk duruşması yapıldı.
Kayseri, Avrupa'nın enleri  arasında
Kayseri, Avrupa'nın enleri arasında
Türkiye'nin Vizyon şehri Kayseri, şehircilik anlamında Avrupa'nın önde gelen kentleri ile yarışıyor.
12 bin 901 çocuk evlatlık verildi
12 bin 901 çocuk evlatlık verildi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden aldığımız bilgilere göre Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde bulunan 10 bin çocuk tekrardan ailesine döndürüldü.
Halı bir resim dokuma sanatı
Halı bir resim dokuma sanatı
Hunat Kültür Merkezi'nde halı ustası Kiraz Yıldız resmi halıya ilmek ilmek dokuyarak çizdiklerini dile getirdi.
Kayseri mobilyanın başkenti
Kayseri mobilyanın başkenti
Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi'nin (TÜYAP) Kayseri'de 4.sünü düzenlediği mobilya fuarında dünyada onlarca ülke ile yurt içinde 75 ilden katılımcılar yer alacak.
Kaçakçılara darbe
Kaçakçılara darbe
Kayseri’de Emniyet Müdürlüğü Asayiş şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği tarafından yapılan denetimlerde, 31 bin 215 litre kaçak motorin ve 34 bin 661 paket kaçak sigara ele geçirildi.
KÜLTEPE ARTIK DÜNYA MİRASI
KÜLTEPE ARTIK DÜNYA MİRASI
Kültepe Kaniş kazı alanı ile Kayseri’de bulunan Selçuklu dönemine ait bazı medreseler, UNESCO Dünya mirası Geçici Listesi’ne girdi.
Kayseri ve Konya borsada yarışıyor
Kayseri ve Konya borsada yarışıyor
Borsada hisseleri işlem gören 7 Kayseri firması, yılbaşından bu yana yatırımcısına yüzde 22 oranında kazanç sağladı.
Türk Eğitim-Sen istişare toplantısını yaptı
Türk Eğitim-Sen istişare toplantısını yaptı
Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 No’lu Şubesi tarafından, İl İstişare Toplantısı yapıldı.
Kuruyemişçiler dondan etkilendi
Kuruyemişçiler dondan etkilendi
Türkiye’de yaşanan don olayları en çok kuruyemişçileri etkiledi, fındık, fıstık ve kuru kayısı fiyatları tavan yaptı.
KAYSERI
  ÇOK OKUNANLAR
  ÇOK YORUMLANANLAR
  ANKET OYLAMA
MatbaaKayseri Evden Eve Nakliyat